כל הבית בקליל אחד

מנועי הרדיו מרקוני של קליל קונטרול פועלים גם באופן יזום או באמצעות תרחיש מוגדר מראש, ומאפשרים לכם לשלוט בקלות רבה וללא מאמץ בתריסים, בסוככים ובשער החניה והכול בלחיצת כפתור ובלי לבזבז זמן יקר.

לפניכם מספר דוגמאות, הממחישות את תכונותיהן ויתרונותיהן של תרחישים הניתנים להגדרה במשפחת קליל קונטרול .

דוגמא לתרחיש בסיסי:

ניתן לפתוח או לסגור את כל התריסים בבית או בחדר מסוים בלחיצה אחת במתג על הקיר ו/או בשלט.

ניתן לתכנן תרחישים שונים המוגדרים מראש, וליהנות ממגוון יתרונות נוספים:

  • שעה ויום בשבוע: שומרים שבת, ניתן לתזמן שבמהלך יום שבת יפתחו התריסים או הסוככים למצב מיטבי של אוורור ואור טבעי בבית.
  • חיישן אור: אוהבים בית מואר, ניתן לשלב חיישני אור, כך שברגע שהחיישן חש עוצמת אור נמוכה התריסים יפתחו  או לחילופין כשמואר מדיי התריסים יורדו.
  • חיישן רוח: רוצים לשמור על ניקיון ושלמות הסוככים, התחילה רוח חזקה, התריסים יורדו אוטומטית, והסוככים יתקפלו חזרה, פסקה הרוח, התריסים יעלו הסוככים יפתחו. (בלעדי לקליל)
  • חיישן גשם: חשוב לכם שהזכוכיות יישארו נקיות, התחיל לרדת גשם, התריסים יורדים מיידית.
  • זמן קליל: מדי פעם צריך לנקות את  התריסים, מצב שבו ניתן להשהות את הפעילות האוטומטית לצורך ניקיון או תחזוקה (כך התריס לא יזוז בזמן ניקיון).
  • בלבל את האויב: רוצים שיחשבו שאתם בבית, יצירת מצב מדומה של פעילות אנשים בבית בהיעדר המשפחה (פתיחת וסגירת התריסים בתזמון מתוכנן מראש).

דוגמא לתרחישים בבית ששילבו בו את משפחת קליל קונטרול:

כפתור בשלט ו/או על הקיר (שליטה מרכזית) שיסגור ויפתח את כל התריסים בבית. החל מרדת החשכה (חיישן אור) כל התריסים בבית יורדים ולא מוקדם מ 19:00. בשעה 7:00 בבוקר בימים א' ב' ג' ד' ה' ו' התריסים בחדרי הילדים עולים למשך 3 שניות (פתיחה חלקית) ב7:15 התריסים עולים לעוד 3 שניות (פתיחה בינונית) וב7:30 התריסים עולים לפתיחה מלאה (הגדרת תרחיש). ביום שבת התריסים עולים ב 10:00 בחדרי הילדים  וב 11:30 בחדר שינה הורים, וב 12:00 בחדר שינה אורחים (הגדרת תרחיש) כשיורד גשם (חיישן גשם) התריסים יורדים. כשיש רוח חזקה (חיישן רוח) התריסים יורדים סוככי הסלון מתקפלים (ייחודי למשפחת קליל קונטרול). כאשר יש הפסקה של יותר 4 דק של רוח חזקה ויש אור (חיישן אור) התריסים עולים הסוככים נפתחים (חיישן רוח).
בהפעלה ידנית ביציאה לחופש. התריס בחדר הילדים עולה ב 8:00 יורד ב 11:00, ב 14:00 התריס בסלון עובר למצב תריס אור (פתיחה חלקית), הסוכך נפתח ב 14:05 נסגר ב 17:00 התריס בקומה השנייה בחדר אורחים נפתח ונסגר וכל התרחיש קורה בסטייה רנדומאלית של 15 דק (תרחיש, בלבל את האויב)

תרחישים אלה ניתנים להגדרה בצורה קלה ופשוטה במערכת קליל קונטרול

את התרחישים השונים ניתן להפעיל על חלון בודד או על "קבוצה" (לדוגמא: תריסי חדרי ילדים, תריסי הסלון, סוככים) או על "קבוצה מורכבת" מספר קבוצות יחד (תריס חדר אורחים + חדרי ילדים + סלון + סוככים) בהתקנת מנוע מרקוני.

ניתן להגדיר עד 100 תרחישים בשבוע על עד 6 קבוצות וגם קבוצות מרוכבות.

בקיצור השמיים הם הגבול (במידה והתריס פתוח)