אילו יתרונות יש לדלת הכניסה מאלומיניום?

דלתות כניסה מאלומיניום נפוצות יותר ויותר בישראל. היתרון הגדול של האלומיניום הוא היכולות שלו להשתלב עם כל חומר ולשמור על הרמוניה סביבתית, מעצם היותו משאב טבע דומיננטי ובעל מראה אוטנטי וקלאסי. דלתות אלה בעלות יתרונות עיצוביים ומעשיים רבים ועמידות בפני פגעי מזג האוויר.

עמידות ושמירה על מראה אסטטי לאורך זמן

ישראל היא מדינה חמה ומרבית השנה נהנית ממזג אוויר קיצי ומתופעות נלוות שונות, כגון לחות גבוהה באזורי מישור החוף ומרכז הארץ. דלת הכניסה מאלומיניום עמידה בפני פגעי מזג האוויר לאורך שנים, והם אינם גורמים לה לשינויים או תזוזות בחומר. למעשה, האלומיניום איננו דורש טיפול משמר מיוחד והתחזוקה שלו קלה ונוחה, מאחר והוא לא מושפע מהשמש הלוהטת. יתר על כן, בכל הקשור ללחות, גשמים ומגע של מים עם דלת הכניסה, האלומיניום הוא חומר חזק שאיננו מחליד והדלת עמידה גם בפני קורוזיה, לחות ומים. מאחר והיא קלה מאוד לניקיון ואיננה נפגעת בקלות ממזג האוויר ומגע עם מים, היא גם שומרת על מראה חדש ואסטטי לאורך הזמן.

 אילו יתרונות יש לדלת הכניסה מאלומיניום?

אלומיניום משתלב עם כל חומר

על אף עוצמתו וחוסנו הטבעיים, האלומיניום הוא למעשה חומר רב גוני, המתאים ומשתלב עם כל סגנונות העיצוב ועם חומרים נוספים, דוגמת המראה האוטנטי והעדין שהוא משדר כאשר הוא משולב עם זכוכית. בעזרת דלת האלומיניום בכניסה לבית אפשר להקנות את הסגנון והאווירה הרצויים, באמצעות משחקי עיצוב עם עובי המסגרת, יצירת חלוקה והדגשת קימורים, פירזול, בחירת סגנון ידית ושילוב זכוכיות מסוגים שונים. אופציה נוספת שתתרום לעיצוב הכניסה לבית, היא לעטוף את הקיר שסביב מפתח דלת האלומיניום בחומר חיפוי, כגון אבן יפה, לקבלת מראה ייחודי.

 אילו יתרונות יש לדלת הכניסה מאלומיניום?

דלת שמכניסה את האור הטבעי לבית

העיצוב המגוון של האלומיניום מתאפשר מעצם היותו מתכת גמישה. לכן, אפשרויות העיצוב של דלתות מאלומיניום הן רבות וניתן להתאים אותן לגדלים שונים של פתחים, הן אורכיים והן רוחביים. מפתח כניסה הבנוי לגובה יקנה, למשל, תחושת מרחב גדולה יותר ואפשר אף להעצים תחושה זו במידה ומשלבים זכוכית בחלק העליון של הדלת. דלת אלומיניום המשולבת בזכוכית, אטומה, שקופה או בטקסטורות שונות, תורמת לכניסה הטבעית של האור לבית. מדוע זה מהותי? מאחר ופעמים רבות מעצבים ואדריכלים מתכננים את כניסת האור הטבעי, כך שניתן יהיה לשמור על חלל פתוח ומרווח בפנים הבית, מבלי להזדקק לכמויות גדולות של גופי תאורה. לאור הטבעי יש יתרונות רבים והוא כמובן חוסך בצריכת האנרגיה הביתית.

יצירת אינטימיות

לחילופין, מי שמעדיף לייצר תחושת אינטימיות וחלל קטן, ימעיט בכניסת האור הטבעי ובמקרה הזה, ניתן לעצב את דלת הכניסה כך, שמרבית שטח הדלת או כולה יהיו עשויים מאלומיניום בלבד ובכך גם לשוות לה מראה אוטנטי ודומיננטי. במידה ובוחרים ב"נטו אלומיניום" במראה הטבעי, אזי עיצוב בעזרת חלוקת הדלת לצורות מלבניות, היוצרות מעין פסים לרוחבה, יכולה להקנות את תחושת המרחב. לכן גם, היא תתאים מאוד לפתחים צרים.

אלומיניום חלק או מגורען?

יתרון נוסף של דלתות האלומיניום הוא הטקסטורות והמרקמים השונים שניתן לייצר ממנו, כך שתמיד אפשר לבחור בדלת אלומיניום שתשווה תחושת יוקרה ומודרניות או בדלת אלומיניום בעלת מראה טבעי וכפרי או בשילוב בין השניים. כמובן שלבחירת הצבע תהיה השלכה על המראה העיצובי וניתן לבחור מתוך מגוון צבעים עמידים. למשל, גווני הירוק והחום הבהיר יסייעו לשלב את הכניסה עם הנוף הטבעי של הבית וגווני כחול יקנו את האווירה הכפרית. בנוסף, ישנם צבעים קלאסיים שיתאימו לכל עיצוב, הרי הם הלבנים והאפורים. כך למשל, דלת כניסה בצבעי אפור, נותנת מקום רב להדגשת האלמנטים העיצוביים בתוך הבית ומחוצה לו. בין היתרונות הגדולים לעניין זה, הוא גם המרקם של הצבע וניתן לבחור מרקם מגורען ומראה ברזל, מרקם חלק בעל גוונים מטאליים, טבעי, מבריק, ועוד. לכל אלו יש להוסיף את אפשרויות הפירזול והאיבזור, המתאימים לדלת האלומיניום ואשר נותנים לה טאצ' אמנותי וייחודי.

היתרונות של דלת הכניסה מאלומיניום מאפשרים לעצב את הכניסה לבית בכל סגנון אפשרי וגם לשמור על מראה אסטטי ונקי, ללא צורך בתחזוקה מיוחדת.

    שיתוף ברשתות חברתיות