גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

התריסים זוכים לרנסנס ולמגוון שימושים ועיצובים

פתחים נאטמו בתריסים עוד הרבה לפני שהיינו כאן. מה שהשאיר את התריסים אקטואליים לאורך השנים גם אחרי שהומצאו החלונות, הוא היכולת הבלעדית שלהם לספק הגנה ובאותו זמן להשאיר פתח לזרימת אוויר ואור. כיום, התריסים יכולים לתת רמת בידוד תרמי טובה מאוד ומעניקים פתרון כולל לאוורור. מה שעוד יפה בתריסים הוא היכולת שלהם להוסיף ולתרום לאופי העיצובי של החלל כלפי פנים וחוץ, לשבור אותו או לזרום איתו.

כשאתם בוחרים את העיצוב המתאים לתריס שלכם, כדאי לקחת בחשבון שהוא מדבר בשפה עיצובית קודם כל עם חלקי החלון שלו. זה אומר שהמסגרת, הזכוכית והוילון צריכים להשתלב במראה של התריס או להפך, להיות מנוגדים לו, תלוי מה המטרה שרוצים להשיג באמצעות העיצוב.

תריסים מודרניים

התריסים הישנים והטובים של המאות הקודמות זוכים כיום לרנסנס, תודות לקדמה הטכנולוגית המאפשרת ייצור תריסים אפקטיביים, שימושיים לכל מטרה וגם מעוצבים ומסוגננים. מגוון רחב של תריסים מעוצבים נולדו בעשורים האחרונים אבל לפני שתבחרו עיצוב, כדאי לבדוק את הצרכים הפרקטיים. למשל, התריסים נותנים הגנה בפני מזג האוויר אז אם אתם מתגוררים באזורים חמים או קרים במיוחד, רצוי לשקול תריסים עמידים, חזקים ובעלי יכולת אטימות גבוהה. הדבר נכון גם בהתחשב בשיקולי הגנה בפני מכת הפריצות לבתים. תריסים עם מנגנוני סגירה חשמליים, יכולים לתת את המענה להגברת תחושת הביטחון. אם מה שאתם מחפשים הוא דווקא לאפשר פתח קבוע לזרימת אוויר ואור טבעיים הביתה, יכול להיות שתבחרו בהצללות ותריסי שלבי רפפה, בשליטה ידנית שלכם.  

 

מה אנחנו רוצים שהתריס ייתן לנו?

אז איך יודעים מה טוב לנו? עושים רגע חושבים. תמיד תשאלו את עצמכם איזה פתרון התריס יכול לתת לכם. לפניכם כמה שאלות הכוונה שיעזרו:

האם האור מפריע לכם לשינה?

האם הקור והחום שחודרים מבחוץ מפריעים יותר?

אין לכם בעיה עם אור אבל משגע אתכם שהוא מסנוור אחר הצהריים?

החלון מול הטלוויזיה מפריע לצפייה במסך ואתם רוצים החשכה?

מפחדים מפריצות דרך חלונות הבית?

רוצים לעשות רושם חיצוני טוב?

מה לגבי נוחות ופרקטיות תפעולית?

בשלב הבא תעשו לעצמכם סדרי עדיפויות, מה יותר חשוב לכם, אטימות מפני מזג האוויר ואור, או שהאור תמיד יחדור וזרימת האוויר תהיה טובה? במקרה הראשון תעדיפו תריסים חשמליים ובשני תריסי שלבי רפפה או תריסי אור. לכל זה תוסיפו כבר עכשיו את השיקול העיצובי, האם אתם רוצים שהתריס ישתלב במעטפת של החלון או יבלוט ממנה? אם החלון ואפילו הקירות והדלתות שבחרתם הם בגווני הלבן והשמנת, האם תרצו לשבור אותם עם תריס בצבע חזק בגווני האפור-שחור הקלאסיים או שתעדיפו אחידות מעטפת ותריסים לבנים? כשאתם בונים את רשימת סדר העדיפויות שלכם, תשקלו את הכל. הזזה ידנית, גלילה חשמלית או בכלל צלון, תריסי אור או תריסי שלבים, גוונים שכבר קיימים בתכנית העיצוב וצבעים שאפשר לשלב בה. לכל תריס יש יתרונות משלו וכשתדעו מה חשוב לכם, המומחים כבר יעזרו לכם להתאים את המוצר הנכון לצרכים. עצה לדרך: תריסים חשמליים נותנים יותר ביטחון, נוחות ואטימות אבל לא כדאי לפסול את תריסי הרפפה, שהם זולים יותר, קלים לתחזוקה ואמינים מאוד. תשקלו לשלב ביניהם, אחרי הכל לכל פתח בבית יש שימושים אחרים.

העיצוב משפיע על הדיירים והצופים

קשה מאוד לבחור אבל לאחר שבחרתם את סוג התריס המתאים לכם וצבעים אפשריים, מה שנשאר לנו לבחור הוא איך זה יראה ביחד, כי מה יותר חשוב מהתוצאה הסופית? תריסים במילניום שלנו כבר לא משמשים רק לצורך החשכה וחוצץ בין פנים וחוץ המבנה, אלא כאלמנט עיצובי בפני עצמו והם צריכים לדבר עם העיצוב הכללי, החיצוני והפנימי של חלל הבית. אם חשוב לכם לפתוח את החלל ולהאיר אותו ובחרתם במעטפת פנימית בגוונים בהירים או טבעיים אז סביר להניח שתבחרו גם בצבעי תריס בהירים או טבעיים, שלא ישתלטו על האווירה המאווררת והטבעית אלא יזרמו איתה. אם אתם רוצים לשדר חיות ולשבור את העיצוב הבהיר עם קצת צבע ונוכחות אז  יכול להיות שגוונים כחולים או ירוקים יתאימו יותר, ישברו את הלבן אבל ישמרו על קלאסה וטבעיות. חשוב לזכור שאפשר לשלב, לא הכל צריך להראות אותו הדבר וכל תריס או אגף יכול לקבל גוון ועיצוב משלו. בשורה התחתונה, התריסים שלנו מוצגים לראווה ואנחנו אוהבים לשמור על פרטיות ולהגיף אותם אבל גם לפתוח את המרחב ולתת לאור השמש להכנס. את הקסם הזה של ללכת עם ולהרגיש בלי, תוכלו לפתור באמצעות עיצוב פנים נכון לתריסים ולארגזי התריס.

לכל בית יש תריס משלו

יש משהו מאוד מאוורר בעצם המבנה והשימוש של התריסים, בשלבים שמונחים זה על גבי זה ומשאירים אופציה לפתוח או לסגור את הפתחים בבית. מעבר לזה, התריסים וההצללות כבר מזמן לא משמשים רק להגנה על הפתחים או להפרדה חיצונית. הצללות מעוצבות הן בין הפתרונות היפים והדקורטיביים לסגירת אחסון, ארון חשמל או נישה. הם ניתנים להסתה ויוצרים הפרדה אסטטית בין המתבונן לבין החפצים שמאחוריהם.  לכל בית יש תריסים משלו.

לשלב יופי עם אופי

רגע לפני שאתם בוחרים תריס או הצללה, תחשבו על מה שאתם רוצים לשדר כלפי הדיירים וכלפי המתבוננים מבחוץ. לצד שיקולים פרקטיים, טעם ועיצוב, הנוכחות הבולטת והשימושיים הפרקטיים הופכים את התריס לגורם מרכזי בקביעת האופי שאתם נותנים למבנה.

ajaxSpinner