גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

היתרונות בדלתות הזזה

בתים וחדרים בעלי שטח מצומצם מצריכים תכנון מדויק, שיחסוך שטח מת הנוצר מתכנון לא יעיל. את השטח שיתפנה ניתן יהיה לנצל לפונקציות אחרות וחשובות המשמשות בחלל.

דלתות ציר "גונבות" שטח לטובת תנועת כנף הדלת עצמה. שטח זה יכול לשמש לתנועה במסדרונות, למיקום רהיטים בחלל או לאחסון נוסף. כמו כן, חללים רבים אינם מתאימים לתנועת הכנף של דלתות סטנדרטיות. מדרגות, שיפועים ברצפת החלל או עמודי תמיכה יגבילו מאוד את התנועה ודלת תהפוך ללא שימושית. במקרים כאלו, הפתרון היעיל מבחינה תכנונית הוא דלתות הזזה. הדלתות אף יכולות להיכנס לתוך כיס בקיר.


אפיון דלתות הזזה

אפיון דלת ההזזה תלוי במספר גורמים: חומר, מיקום הדלת (פנים / חוץ) או המיקום בחלל (חדר שינה / מחסן) הם אלו שיעזרו בבחירת הדלת.

טכנולוגיות הייצור היום מביאות מגוון רחב של אופציות, תוך התייחסות למאפייני הדלת עצמה.

דלתות יציאה לחצר ייוצרו מחומרים עמידים ואיכותיים יותר, התייחסות כדי לתת למענה לפגעי מזג האויר אליהם הדלת חשופה. במקרים כאלו יבחרו חומרים בעלי יכולת התמודדות עם קרינה גבוהה, שינוי טמפרטורה, רטיבות ולחות בהתאמה. כמו כן, על מנגנוני ההזזה להיות הרבה יותר עמידים, ולכלול חומרים שלא מחלידים ושיודעים להתמודד עם שילוב של לחות, רטיבות ואבק. רבים מהמנגנונים אינם מצריכים תכנון מקדים של קיר החלל, כך שניתן להתקין דלת הזזה במקום דלת ציר ולהגיע לפתרון מושלם.

מנגנוני ההזזה התפתחו עם השנים ותנועת ההזזה נעשית בתנועה קלה ורציפה. המנגנונים עשויים מאלומיניום תכנונם לאורך השנים נעשה פשוט יותר ויותר בכדי להעניק פונקציונליות ואמינות מרביים ופשטות שימוש.


עיצוב 

לדלתות ההזזה פונקציה עיצובית. שילוב חומרים של אלומיניום וזכוכית, או פולימרים בעלי יחסי משקל / חוזק גבוהים ואסתטיות רבה, הם רק חלק מהאפשרויות לבחירת החומרים לעיצוב הדלת.

התאמת הדלת ליישום הנדרש ולקו העיצובי של החלל, מהווה אף היא גורם מכריע בבחירה בדלתות הזזה. כיום ניתן להתאים את הדלתות לכל משטח ולכל חלל.

ajaxSpinner