גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

הסוגים השונים של דלתות הזזה

כולנו זוכרים מילדותנו את דלתות ההזזה האימתניות בבית של סבתא. הן היו כבדות וחורקות, והיינו חושבים פעמיים האם כדאי בכלל להתעסק איתן. בתחתית הדלת הייתה מסילה חלודה וגם מעליה וכל לכלוך קטן היה תוקע את הדלת ומטה אותה בזווית משונה. דלתות הזזה מודרניות זה סרט אחר לגמרי. הדלתות עשויות ממנגנון אלומיניום קל משקל ושאינו נוטה להחליד. מנגנון המסילה אינו מותקן על רצפה אלה במשקוף העליון והוא מוגן ומוסתר. התוצאה הסופית אמינה ונאה ויכולה לכבד כל בית. 

דלתות הזזה, למה זה טוב?

אם יש ברשותכם חדרון קטן המשמש לאכסון, חדר שירותים או חדר ארונות סביר להניח שתגלו כי התקנת דלת כנף סטנדרטית לא רק שתנטרל מרחב גדול של החדר אלא גם תקשה על הכניסה והיציאה ממנו. במקום כזה, עם מרחב צר או מפתח מצומצם, הפתרון הכמעט בלעדי הוא התקנת דלת הזזה.

סוגי הדלתות הקיימות בשוק

דלתות הזזה זה סרט מעט שונה מדלתות כנף. הן דורשות מיומנות ספציפית בהתקנה ויש מספר דגשים יחודיים להן. להלן סוגי הדלתות העיקריים:

  • דלת ללא כיס עם או בלי משקוף – דלתות מסוג זה אינן נבלעות לתוך קיר אלה מחליקות עליו באופן גלוי. תפקידו של הקרניז להסתיר את מנגנון המסילה והגלגלים.
  • דלת כיס עם או בלי משקוף – דלתות הזזה יכולות להיות מאד אלגנטיות ולהיבלע לתוך חלל פנימי בקיר. בדלתות מסוג זה אין צורך בקרניז עליון המסווה את המסילה והחלל שלתוכו נכנסת הדלת משתלב עם חיפוי טיח או גבס. למעשה כשאין משקוף הדלת משתלבת עם הקיר וכשיש אז הדלת מתוחמת במסגרת.
  • דלת דו כנפית – זקוקים למפתח רחב? זאת כנראה הדלת שלכם. כניסה לסלון או כל חלל עם מפתח הגדול מ 90 ס"מ מעורר את הצורך בדלת העשויה משתי כנפיים נפרדות היושבות על מסילה ונעות לכיוונים מנוגדים. גם פה ניתן לבחור באופציית הכיס וכן תוספת משקוף. 

 

דלתות הזזה מכל מין וצבע

אז איך אתם אוהבים את דלת ההזזה שלכם? דלתות הזזה יש ממגוון סוגים וחומרים ומגיעות בגדלים שונים בגובה ובאורך וכן במראה.

חומרים – החומר ממנו מורכבת הדלת קובע את אופיה. דלתות זכוכית מקרינות אלגנטיות וקרירות ומתאימות למקום מרשים כמו סלון שאינו דורש פרטיות. דלתות זכוכית בגוונים חלביים בהחלט יכולות להתאים למקלחת הורים ומקומות נוספים בעלי רטיבות גבוה שזכוכית אדישה אליה. הן גם מעבירות אור כך שהן יכולות להתאים לדירות עם כיווני אור מוגבלים ולשפר בהן את התאורה הטבעית. דלתות עץ ועץ מלא מתאימות למגוון מקומות כמו מחסן ביתי, מזווה וחדרי שירותים קטנים. דלתות אלה מקרינות חמימות במיוחד כשהגוון הטבעי בהן נשמר. דלתות אלומיניום ומתכות אחרות מקרינות תחכום וסולידיות ומתאימות לנישות קטנות, למשרדים או עסקים.

גדלים – אחת החוזקות המשמעותיות של דלתות הזזה נמצאת בגמישות הרבה שבגודלן. הן יכולות להיות גבוהות או נמוכות, רחבות או צרות, עבות או דקות. דלתות מגיעות ברוחב של בין 60 – 90 ס"מ כשמעל זה נהוג לעבור לדו כנפי. הגובה יכול להגיע ככל שיידרש וגם 2.5 מ' אם מתעקשים להסתיר מקום עם תקרה גבוהה. עובי הדלת יקבע את העובי הדרוש בכדי להסתיר אותה בכיס ובזאת יש יתרון עיצובי משמעותי בדלתות זכוכית.

תחזוקה

הסתרת המנגנון בתוך משקוף תורמת לכך שהמערכת נשמרת לשנים רבות ואינה מתמלאת באבק, בזכות השימוש באלומיניום המנגנונים אינם מחלידים והתוצאה המתקבלת היא דלתות בעלות אמינות גבוהה. יכול להיות שלאחר שנים יידרש שימון קל בגלגלים שטכנאי מטעם החברה ישמח לבצע.

מנגנון נעילה

דלתות הזזה בדרך כלל אינן נדרשות לנעילה אך כשרוצים בהחלט אפשר לקבל מנגנון ייעודי הכולל תפס לסגירה קלה וכן מנעול ומפתח לנעילה מלאה.

ajaxSpinner