חלון אל הנוף הכי יפה בארץ - מסעדת הצוק בראש הנקרה

מול הנוף המרהיב של הים הכחול, באתר התיירות ראש הנקרה, נמצאת מסעדת שף "הצוק" של צמד השפים מאור מלכה ואריק דניארו. המתחם הממוקם ממש על הצוק, שופץ מקצה לקצה במטרה ליצור אווירה ייחודית, שתעצים את הסביבה המיוחדת בה ממוקמת המסעדה. "שמרנו על הקו הקיים ויצרנו חוויה מקסימלית של הים בהתבוננות החוצה אל הנוף" מסביר ארז גל-עוז, מנכ"ל אתר התיירות ראש הנקרה.

המיקום האסטרטגי שיחק תפקיד חשוב ומשמעותי בתכנון ובעיצוב החלל. עם תחילת השיפוץ, הוזמנו לאתר על מנת לספק ייעוץ להתאמת פתרונות הזיגוג המתאימים עבור המסעדה. מערכות האלומיניום והזיגוג שהותקנו במקום לפני יותר מ- 20 שנה, היו בסיסיות ביותר. נדרש שדרוג למערכות מותאמות באופן מדויק יותר לאילוצי הסביבה. כשאנו מדברים על אילוצים אותם מכתיבה הסביבה, אנו מתכוונים למכלול רחב למדי; החל מתנאים אקלימיים כמו רוחות עזות, אוויר ים קורוזיבי ומלוח ועד לצורת המבנה רב הממדים, המשופע בזוויות וברדיוסים משתנים. כל אלה דרשו תהליך תכנון מדויק ומקצועי.

הודות לשיתוף פעולה מלא בין בעלי המסעדה, מחלקת הדרכה צפון של קליל ועבודה מקצועית של המתקין, הותקנו במקום המערכות המותאמות. פרופילי האלומיניום וזגוגיות החלונות כללו זכוכיות בידודיות עם ציפויים חכמים, אטמים מיוחדים וזכוכית כפולה. כל אלה מספקים עמידות, איטום ובידוד מושלמים למבנה, חסכון אנרגטי והגנה מפני קורוזיה.

הבחירה במערכות אלו סיפקה למסעדה את הפתרון המושלם, שמאפשר לסועדים להנות מנוף מרהיב בזמן הארוחה מבלי להסתנוור ומבלי לסבול מהחום והקרינה בכל שעות היום, אפילו בשעות שקיעת השמש.

הבעלים מצידם נהנים מהפחתה משמעותית של הוצאה על חשמל למיזוג בחורף ובקיץ ולא נאלצים להתפשר על העיצוב בו בחרו ולהתקין וילונות כדי להעניק נוחות לסועדים.

סוד ההצלחה טמון בתכנון מוקדם

תהליך הליווי של קליל בפרויקט זה דרש חשיבה מקצועית על היבטי הנדסה ועיצוב יחדיו, תוך עמידה בלוח זמנים קצר ומבלי להיגרר להוצאות כספיות גבוהות מהמתוכנן באופן משמעותי. אנו עובדים כל העת יחד עם אדריכלים ויזמים, למציאת פתרונות מעטפת מותאמים לכל פרויקט, מתוך הבנת הקונספט העיצובי ובחינת האילוצים והצרכים הייחודיים. במסגרת זאת אנו מוציאים לפועל מגוון רחב של פרויקטים למסחר ולמגורים, עבורם הותאמו או אף פותחו מערכות אלומיניום ייעודיות.

פתרונות קליל מאפשרים קשת רחבה של אפשרויות, ורסטיליות עיצובית מקסימלית והתאמה מיטבית לצרכים שונים, תכונות אותן לקחה מסעדת הצוק אל הקצה ועשתה זאת בצורה מדהימה. האווירה שנוצרת במסעדה כתוצאה מהנוף הנשקף, הופכת את החוויה לכזאת שספק אם ניתן לשחזרה במסעדות אחרות בארץ.

ומה אומרים בעלי המסעדה אתם שואלים? ככל שעובר הזמן אנו מקבלים עוד ועוד פידבקים על השיפור בנוחות הסועדים ועל החסכון בהוצאות החשמל.

מתקין מורשה קליל: תריסי גרנות הגליל

    שיתוף ברשתות חברתיות