גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

חלונות בלגיים ובחירת חלון לבית

חלונות בלגיים הוא השם שניתן לחלונות אלומיניום חזקים ועמידים במיוחד, שסגנון עיצובם היפייפה הוא בסגנון הבלגי.

החלונות שיש לכל אחד מאתנו בבית משפיעים על אווירת המגורים בבית שלנו. כאשר החלונות בבית שלנו מתאימים לחדר בגודל או בעיצוב שלהם האווירה בבית יכולה להיות אווירה פחות טובה של מחנק, צפיפות ואפילו דכדוך. דרך החלונות נכנסים אור ואוויר ואנחנו יכולים לשמור על קשר עם העולם בחוץ. כאשר רוכשים חלון חדש לבית צריך לשים לב למידות שלו, לעיצוב שלו וגם לאופן הפתיחה והסגירה שלו. עוד חשוב לשים לב מה עובי הזכוכית של החלון וגם לחומרים ממנו הוא בנוי. יש חלונות שבנויים מאלומיניום בעוד אחרים בנויים מברזל או אפילו מעץ. מומלץ לשים לב גם לאופן הנעילה של החלון ולאיכות המנעול שלו. יש הרבה מאוד סוגים שונים של חלונות כמו חלונות צרפתיים, חלונות בלגיים, חלונות עם תריסים או בלי תריסים ועוד....

איך איכות החלון משפיעה על איכות החיים שלנו?

איכות החלונות שיש בבית שלנו יכולה להשפיע באופן ישיר על איכות החיים שלנו. כאשר אנחנו בוחרים למשל להתקין חלון גדול בסלון שלנו אנחנו הופכים את הסלון למקום שיש בו מרחב והרבה אור. הבחירה של החלון תקבע במידה רבה את האווירה שיש בכל חדר בבית שלנו. כך למשל בחירה של חלונות בלגיים מתאימה במיוחד לסלונים. חלונות אלו הופכים את האווירה בבתים לאווירה שיש בה פתיחות, חום וקבלה. חלונות אלו הם חלונות גדולים מאוד והם מכניסים הרבה מאוד אור ואוויר נקי לבית.

למה חשוב לשים לב לגודל החלון ולעובי הזכוכית שלו?

כאשר בוחרים לקנות חלון חדש חשוב לשים לב לגודל של החלון. כך למשל חלונות בלגיים הם חלונות גדולים מאוד וגם חלונות צרפתיים הם בעלי ממדים גדולים. חלונות מסוג זה לא מתאימים למשל לחדרי ילדים. כאשר בוחרים חלון חשוב לשים לב גם לעובי הזכוכית שלו. ככל שהזכוכית בחלונות הבית שלנו תהיה עבה יותר כך היא תוכל לבודד טוב יותר רעשים שמגיעים מהרחוב בחוץ. אנשים שגרים ברחוב סואן צריכים להתקין חלונות שעובי הזכוכית שלהם הוא גדול מאוד. ככל שהחלון יבודד טוב יותר רעשים מבחוץ כך איכות החיים בבית שלנו תהיה שקטה ושלווה יותר. עוד חשוב לשים לב למידת הכהות של הזכוכית. רוב ימות השנה מאוד חם בארץ וככל שהזכוכית של החלון פחות מבריקה כך היא מבודדת טוב יותר את השמש. זכוכית כהה יותר יכולה גם לסייע לנו ליהנות מפרטיות רבה יותר בחדרי הבית שלנו.

למה חשוב לשים לב לדרך הפתיחה והסגירה של החלון?

פרט נוסף שחשוב לשים לב בעת קנייה של חלונות בלגיים לבית היא הדרך בה החלון נפתח ונסגר. יש חלונות שנפתחים החוצה ויש חלונות שנפתחים לתוך הבית. סוג נוסף של פתיחת חלונות הוא חלונות שגוררים אותם לתוך מסילה. עלינו לבחור את סוג החלון שהכי מתאים לנו. חשוב להיות מודעים לכך שכאשר פותחים חלונות לפנים הבית אז הם יכולים לתפוס עוד מקום ואז החלל בחדר הופך להיות קטן יותר. כאשר בוחרים חלונות שהפתיחה שלהם היא לחלק החיצוני של הבית אז צריך לקחת בחשבון שיהיה אתגר גדול יותר לנקות מהם את האבק ולכלוך שונה. כאשר אנחנו בוחרים להתקין חלון חדש בבית חשוב גם לשים לב באיזה צד של החדר אנחנו מתקינים אותו. עלינו לשקול האם אנחנו רוצים להתקין את החלון בצד החם של הבית בו יש יותר שמש או בצד הקריר יותר של הבית בו יש הרבה צל.

 

 

 

ajaxSpinner