גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

דלתות פנים בעידן המודרני

חשיבות הבחירה של דלתות פנים למשרדים ובתי מגורים

את רוב שעות היום שלנו רובנו מבלים או בעבודה או בבית שלנו. העיצוב של החללים בהם אנחנו עובדים וגרים הוא משמעותי מאוד לאיכות החיים שלנו. כאשר אנחנו עובדים או גרים בחלל שהעיצוב שלו לא יפה אנחנו יכולים לסבול מדכדוך – הסביבה החיצונית שלנו משפיעה רבות על הנפש ועל החיים הפנימיים שלנו. אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליהם כאשר מעצבים כל חלל הוא הבחירה של דלתות הפנים לבית או למשרד. דלת היא הרבה יותר מרק הפרדה בין חדר אחד לחדר שני. הדלת יכולה להוות את הדרך שלנו ליהנות מקשרים טובים יותר עם האנשים שאנחנו עובדים וחיים אתם. טיפוח קשרים אלו ישפר את איכות החיים שלנו.

ההיסטוריה של הדלתות וההפרדה בין המרחב הפרטי לציבורי

בעבר לא היו בכלל דלתות פנים בבתים. המרחב הפרטי והאישי של האנשים לא היה מופרד מהמרחב הציבורי – המרחב שהיה שייך לכל המשפחה. במהלך המאה ה-19 החלוקה בחברה המערבית בין הפרטי והציבורי החלה להשתנות ומאז התחילו להתקין ברוב הבתים דלתות פנימיות. התקנת דלתות זו תרמה רבות לגיבוש הזהות האישית של כל פרט. אם פעם כולם אכלו וישנו בלי הפרדה או פרטיות אחד מהשני – מאז שהתחילו להציב דלתות הפעילויות של השינה והאכילה הפכו להיות פרטיות יותר.

כיצד דלתות פנים מחזקות את הקשרים בתוך המשפחה?

דלתות פנים יכולות לתרום להפיכת הקשר בתוך משפחות לקשר טוב יותר. אם אנחנו רוצים לשפר את היחסים בתוך המשפחה שלנו כדאי לנו להקדיש הרבה מחשבה לכיבוד הפרטיות של כל אחד מבני המשפחה שלנו. מגורים בבית אחד יכולים להיות מלחיצים מאוד ומלאי מתחים. כאשר לכל בן משפחה יש חדר פרטי משלו שהוא יכול לסגור את הדלת בו ולהרגיש פרטיות – הקשרים בתוך המשפחה טובים יותר. בית שאין בו דלתות הוא בין שאין בו גבולות ביחסים והוא יכול להיות בית שיש בו הרבה מתחים והרבה מאוד כעסים בין בני המשפחה השונים.

גדר טובה עושה שכנים טובים – דלת טובה עושה קולגות מקצועיים יותר

כמו שיש את הביטוי "גדר טובה עושה שכנים טובים", ניתן לטעון גם שדלת טובה עודה קולגות מקצועיים יותר. בדיוק כמו התהליך בו בבתים דלתות פנים תרמו לתחושה של הפרטיות וגיבוש הזהות העצמית, כך גם במשרדים יש צורך שלכל עובד תהיה פינה פרטית משלו. כאשר למשרדים השונים במקום העבודה שלנו יש דלתות כל עובד יכול להרגיש בטוח יותר בתפקיד שלו. הדלתות יכולות למתן את יצר התחרות בין העובדים והן יכולות לסייע גם לכל עובד להתרכז יותר בביצוע התפקיד שלו. דלתות איכותיות יכולות לסייע לכל עובד להרגיש שהמשרד שלו הוא כמו הבית האישי שלו הרחק מהבית.

 

האם חשוב איזו דלת פנים בוחרים להציב במשרד או בבית?

כאשר אנחנו בוחרים לעצב מחדש את המשרד או את הבית שלנו אנחנו צריכים לשים דגש מיוחד על בחירת הדלתות שיהיו בהם. יש אינספור סוגים שונים של דלתות פנים ואנחנו צריכים לבחור את הדלת שהכי מתאימה לסגנון החיים שלנו ולסגנון העיצוב שאנחנו אוהבים. כאשר בוחרים דלת פנים חשוב לשים לב מאיזה חומר גלם היא בנויה זכוכית או עץ. חשוב לשים לב גם לבחירה של הצבע של הדלת. עוד חשוב שנשים לב למדוד את המידות של הדלת ולוודא שהדלת שבחרנו מתאימה במידות לחדר בו היא צריכה להיות מוצבת.

ajaxSpinner