גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

5 טיפים לשמירה על הבית בזמן חופשה משפחתית

החופש מגיע בקיץ וזאת סיבה לחגיגה, אין דבר משמח ומרגש יותר מלצאת לחופשה עם המשפחה בארץ או בחו"ל ולקחת פסק זמן ממרוץ החיים. עם זאת, בזמן היעדרותנו מהבית, נותרות כמה דאגות... גנבים עלולים לנצל את העובדה שאנו בחו"ל, לפרוץ לביתנו ולקחת מכל הבא ליד. כמובן שברגע שמתרחש דבר מסוג זה, החופשה נהרסה ועמה כל הקיץ.

אז כדי שתצאו לחופשה המשפחתית בראש שקט, אספנו עבורכם מספר טיפים, בעזרתם תוכלו להקשות על הפורצים.

1. בקשו מהשכן לאסוף את הדואר והעיתון בשבילכם - דואר או עיתון שנשארים בתיבה כמה ימים, מרמזים על כך שאינכם בבית והדבר יכול להוביל למסקנה כי ניתן לפרוץ בקלות. בקשה קטנה מהשכן שיאסוף את הדואר, יכולה להוות את ההבדל בין פריצה לבית ובין חופשה שקטה ושלווה בהרי הפירנאים, בטוסקנה או באיי יוון.

2. התקינו סורגים - פורצים רבים, הרואים מכשול פיזי בדמות סורגים, מעדיפים לא להסתבך ולפרוץ לבית אחר. אכן, כל מכשול כמעט ניתן לפרוץ, אך העובדה שיש סורגים על פתחי הבית מרתיעה את הפורצים ומאפשרת לנו לנסוע בלב שקט לחופשה. כמובן שהסורגים מגנים על ביתנו גם כאשר אנו חוזרים מהחופשה, מה שהופך אותם להשקעה עוד יותר משתלמת וטובה.

3. "בלבל את האויב"- התקינו מערכת בקרה חכמה - חברת קליל משווקת מערכת אשר הופכת את חיינו לבטוחים יותר. מערכת קליל קונטרול, מאפשרת לתזמן את תנועת התריסים מבעוד מועד, כך שיפתחו ויסגרו באופן רנדומלי או בכל שעה שנגדיר מראש, ובכך מדמה פעילות אנושית בבית, גם בימי החופשה. בהקשר זה נציין גם כי מערכות התריסים החשמליים בכלל, יכולות להוות תחליף כלשהו לסורגים, מה שמגביר את תחושת הביטחון ומעניק יתרון נוסף למניעת גניבות ופריצות.

4. הניחו לחברים או משפחה לשהות בבית בזמן החופשה – אין דבר בטוח יותר מלאפשר לאנשים אחרים לשהות בביתכם. הם ידאגו לתחזק את הבית, להראות נוכחות ולהבטיח כי הפורצים כלל לא ידעו כי אתם בחופשה.

5. אל תפרסמו את דבר הנסיעה ברשתות חברתיות – כיום יותר ויותר פורצים עוקבים אחרי קורבנותיהם ברשתות החברתיות וכך "אוספים מודיעין" על יעד הפריצה שלהם. בכדי להיות על הצד הבטוח, עדיף לשמור את דבר הנסיעה לחופשה במעגל כמה שיותר מצומצם, אשר יבטיח כי גורמים לא רצויים לא ישמעו על הנסיעה.

אף אחד לא רוצה לחזור הביתה בתום החופשה ולגלות כי הוא נפרץ וחפצים יקרי ערך נגנבו ממנו...

שילוב כמה פעולות פשוטות יחד עם התקנת מספר הגנות מפני פריצה, עשויים למנוע הרבה עוגמת נפש ולהגביר את תחושת הביטחון שלכם, בעת החופשה המשפחתית וכמובן גם בשאר השנה.

קיץ נעים ובטוח!!

ajaxSpinner