גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

מהו תפקידה של דלת הכניסה בעיצוב חזית הבית שלכם?

האם תהיתם אי פעם מה הופך את המראה החיצוני של בית למיוחד ואטרקטיבי? מדוע ישנם מספר בתים ברחוב, שיכולים לגרום לכם לעצור, לבהות בהם ולהתפעל מיופיים? אנו משקיעים כל כך הרבה זמן ותשומת לב בעיצוב חלל הפנים של ביתנו, ולעיתים מתעלמים מהמראה הראשון הנגלה בפני באי ביתנו, בעודם על שביל הגישה שבחזיתו.

בעוד שעיצוב החלל הפנימי מעיד על איכות השגרה ועל והחיוניות הפנימית שלנו בביתנו, זוהי חזית הבית, ובראשה דלת הכניסה, שמספקת את הרמז הראשון למה שמסתתר מאחוריה ופורשת בפנינו את החוויה הצפויה לנו בפנים. בהמשך לכך, סביר להניח שהסוד של אותם בתים בעלי חזית יוצאת דופן, טמון בעיצובם בצורה מחושבת, כמעט מדעית, על פי שורה של עקרונות מפתח בעולם העיצוב.

עיצוב חזית הבית

עקרונות מפתח בעיצוב חזית הבית ודלת הכניסה

עקרונות העיצוב כוללים היבטים של איזון צורות וסימטריה, קורלציה בין תצורה ובין פונקציונליות, חומרי גלם ומרקמים ושילובי צבעים ותאורה, ובשורות הבאות נסקור בפניכם את ארבעת הפרמטרים המרכזיים שעליהם מתבסס תהליך העיצוב של חזית ומעטפת הבית, ובתוכו גם של דלת הכניסה.

סימטריה ושבירתה באמצעות עומק

לסימטריה תפקיד חשוב בעיצוב החיצוני של הבית, אך סימטריה מוגזמת יכולה גם להוביל לתחושת מונוטוניות ושעמום. יצירת הסימטריה מבוצעת באמצעות מיקום, גודל וסידור של האלמנטים העיצוביים, כדוגמת חלונות, דלתות, עמודים, גג ואפילו הגינה. "שבירת" הסימטריה, לעומת זאת, מבוצעת באמצעות יצירת הבדלי גובה, הבדלי עומק ביחס לקו החזית והבדלי עומק אסתטי באמצעות מרקמים וגוונים. דלת בעלת גוון מנוגד לגוון הכללי (דלת כהה בחזית בהירה למשל), היא דרך מצויינת "לשבור" את הסימטריה הכללית, להשפיע על כל צורת ההתבוננות שלנו על חזית הבית, ולהפוך את הדלת למודגשת ומזמינה יותר.

גובה – דלת וחלונות ורטיקליים

ייתכן שהבית שלכם לא גבוה כפי שהייתם רוצים שיהיה, אך תוכלו בקלות להעניק לו גובה ויזואלי באמצעות שימוש באלמנטים ורטיקליים (אנכיים) כדוגמת חלונות או דלת זכוכית צרה וגבוהה, ובאמצעות שילוב של אלמנטים הממוקמים זה מעל זה בצורה ורטיקלית מודגשת. במקביל, כדאי לאזן באמצעות שילוב של מישורים הוריזונטליים (אופקיים) במינון הנכון.

רוחב – מפתח עם דלת רחבה

דלת כניסה רחבה בתוך מיפתח בית רחב, הוא המפתח להענקת מראה יוקרתי וגדול לביתכם. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם דלת כניסה כפולה או דלת רחבה המשולבת במפתח רחב של משקופי זכוכית מעוצבים ורחבים, עשו זאת ולא תתחרטו על כך לרגע. את תחושת הרוחב תוכלו להדגיש באמצעות יצירת מפלס כניסה רחב ומוגבה.

הרמוניה – שילובים והתאמות

יותר מכל, גורם המפתח בעיצוב חזית הבית, הוא האופן בו משתלבים ומתכתבים ביניהם כלל רכיבי העיצוב בצורה הרמונית, שאותה ניצור באמצעות מרקמים אחידים, גוונים, תצורות וחומרי גלם בעלי מכנה עיצובי משותף וסידור הרמוני של כלל האלמנטים על שטח פני החזית. יש לזכור כי שילוב והתכתבות בין רכיבי עיצוב הוא תחום מקצועי שמחייב ידע ויכולות אישיות בעולם העיצוב. 

דלתות כניסה מאלומיניום וזכוכית

היכולת להביא לידי ביטוי את כלל עקרונות העיצוב המקצועיים בחזית הבית, תלויה מאוד בגמישות שמציעה לכם דלת הכניסה. דלתות אלומיניום מאפשרות ליצור טווח רחב של אפשרויות עיצוב, על בסיס מגוון מרקמים, גוונים, תבליטים ותצורות, הניתנים להגדרה בהתאמה אישית ללקוח, כמו טביעת אצבע ייחודית לו, וזאת במסגרת תהליך הייצור של הדלת.

 

דלתות כניסה מאלומיניום ניתנות להזמנה בפורמט דלת כפולה, דלת רחבה, דלת ורטיקלית ובמידות סטנדרטיות. את הדלת ניתן להעשיר עם רכיבי זכוכית, משקופי זכוכית ומיפתח זכוכית דקורטיבי, ליצירת מיפתח דלת רחב, יוקרתי ובעל נוכחות שמקרינה על חזית הבית כולה.

ajaxSpinner