עיצוב בית מודרני בסגנון מינימליסטי – פחות הוא הרבה יותר

סגנון העיצוב המינימליסטי, בדומה לסגנון המודרני ששולט בבתים הישראליים, נועד לעשות סדר בחללי הבית למטרות שימושיות והוא שם דגש על פונקציונאליות ומרחב. אולם, עיצוב על פי העקרונות המינימליסטים איננו אומר שהבית צריך להפוך ל"מוזיאון" מסודר ונטול חפצים או לסבול מחוסר עניין, להפך, דווקא הניקיון, הצבעים הבהירים והבוהק שמשדר העיצוב המינימליסטי, משאירים לכם מקום לצקת פנימה את סגנון חייכם ולעצב בית ישראלי עם אווירה חמה ונעימה. 

עיצוב מודרני מינימליסטי

העיצוב המינימליסטי מבוסס על העיקרון לפיו "פחות הוא יותר". הוא ממעיט בקישוטים וחפצים ובעיקר שומר על זרימה והרמוניה. כמו כן, הוא מפשט את החללים באמצעות חלוקה לצורות גיאומטריות בסיסיות, כך שהם משדרים תחושה נקייה ואסתטית. גם פלטת הצבעים בסגנון זה מבוססת על צבעים בהירים, כאשר הלבן שולט במעטפת הבית ובחללים, בשל היכולות שלו לספק תחושת מרחב, ניקיון ולהאיר את החלל.

בין מאפייני הסגנון ניתן לראות, בין היתר, אלמנט חוזר של שימוש בקירות זכוכית, דלתות זכוכית רחבות וחלוקת הזגוגיות לקווים ישרים. דלת כניסה מאלומיניום וזכוכית, למשל, יכולה להשתלב באופן מושלם עם הסגנון המינימליסטי והמודרני.

אלמנט נוסף המאפיין את הסגנון הוא שימוש בתוספת תאורה לבנה, המעמיקה את הבוהק ואת חזרתו של האור מתוך הצבעים הלבנים, שסופגים אותו. ניתן לשלב תאורה אינטימית יותר בפינות הדורשות פרטיות, כגון חדרי השינה או פינת ישיבה וכן, גופי תאורה מעוצבים, כל עוד הם משתלבים בעיצוב, כלומר אינם בולטים ואינם "גונבים את ההצגה" מהחלל הנקי והמאוורר. 

עיצוב בית מודרני בסגנון מינימליסטי – פחות הוא הרבה יותר

התאמת חלונות ודלתות כניסה מאלומיניום וזכוכית

העיצוב המינימליסטי והמודרני עושה שימוש באור החיצוני כמקור אנרגיה טבעית להארת החללים ולכן, אל תוותרו על פתחים רחבי ידיים. דלתות הכניסה לבית, כמו גם החלונות, ניתנים לחלוקה הכוללת שילוב של חומרים מאלומיניום וזכוכית, כל עוד מקפידים על הסדר ועל חלוקה גיאומטרית אחידה ועקבית.

כך למשל, ניתן לשלב בין חומרים בעלי מרקם ייחודי ובגוון אפרפר לדלת כניסה לבית מאלומיניום וזכוכית, תוך חלוקה אחידה ונקייה של הפרופיל והזכוכית. התאמת החלוקה והצבעים צריכה להישמר גם בחלונות הבית. היתרון בתוספת דלתות מסוג זה, הוא האפשרות לשלב בין כניסת האור הטבעי, העיצוב הנקי ויחד עם זאת ליהנות מהייחודיות והעניין שיוצרים החומרים והצבעים.

הצבע הקלאסי לדלתות וחלונות בסגנון המינימליסטי יהיה לבן על גווניו השונים אבל לא בהכרח. דלתות הזזה למשל מאפשרות לסגנון האישי לקבוע את הבחירה שלכם. למשל, אם אתם אנשים של סגנון כפרי, תוכלו לבחור דלת הזזה מאלומיניום במרקם מגורען ואותנטי, בגווני הכחול, בז' ואף הירוק. העיקרון החשוב הוא שתהיה התאמה בין גוון הצבע שבחרתם לפנים החללים, לבין הגוון של פתחי המעטפת.  

אלמנטים ייחודיים בבחירה אישית

אחרי שסיימתם לתכנן את מעטפת הבית, לבחור את פלטת הצבעים ואת הריהוט המתאים, הגיע החלק המהנה עוד יותר של העיצוב- בחירת אלמנטים שיכניסו את החום והחותם האישי שלכם לבית. כך למשל, תוכל להדגיש קיר אחד בסלון ולשוות לו מראה שונה לחלוטין, החל מקיר לבנים ועד לטיח דקורטיבי או צבעוניות שונה. חשוב כאמור להקפיד שהצבעוניות שבחרתם להוסיף לבית, תהיה אחידה והרמונית בכל החללים. זכרו כי תוספת יתר של חומרים וצבעים תהיה מנוגדת לעקרון "יותר הוא פחות" וגם עלולה להכביד על העין ולייצר עומס מיותר. שימרו על חללים פתוחים ונקיים והכניסו אלמנטים פרקטיים בצבעים תואמים. כך למשל, אם הקיר שבחרתם להדגיש בסלון נצבע בגוון צהבהב- הוסיפו בסלון אגרטל באותו הגוון, גופי תאורה תואמים ואפילו מכשירי חשמל מאותה קשת הגוונים של הצבע הנבחר.

אפשר גם להחליט לשבור את המינימליזם ולהכניס אלמנטים מייצרי דרמה, כל עוד באמת תכננתם מראש כל פרט וקיבלתם בסופו של דבר מראה מינימליסטי, אסתטי ונעים. 

    שיתוף ברשתות חברתיות