גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

זרקור על עיצוב בית ישראלי עכשווי

טוסקני, וינטג', פרובנס, מודרני, אקלקטי? תשכחו מכל מה שחשבתם על בחירת סגנון עיצובי לבית כי העיצוב הישראלי העכשווי זנח את הסגנונות המוכרים, לטובת עיצובים המשלבים ביניהם, כך שיתאימו לצרכים ולרצונות של בעלי הבית, ולא להפך. גם מעצבי הפנים מעידים, כי השלב הראשון בתהליך עיצוב בית מתחיל בהקשבה לשאיפות ולחלומות של הדיירים. מדובר בלא פחות מתהליך מיתוג והגדרה אישית ויחד עם זאת, אם אפשר לציין עקרון שמשתקף מכל העיצובים בסגנון הישראלי העכשווי, הרי שיהיה זה עקרון העיצוב המודרני. כולם רוצים את הבית נקי, מרווח, מואר, פרקטי ופונקציונאלי או בקיצור- מודרני. איך מעצבים את הבית, כך שהוא יהיה שימושי, עדכני ומזמין?  

מה אתם אוהבים?

עיצוב הבית הישראלי נבנה סביב אופי הדיירים, האהבות, הרצונות והחלומות. בחירת סגנון עיצובי לבית הוא חלק ממיתוג ואמירה שאתם רוצים לשדר כלפי חוץ ופנים. קצת בדומה לבחירת מותגי לבוש, שמעידים על מעמד, אישיות, סטייל וכדומה, גם סגנון עיצוב הבית הישראלי, איננו חף מתהליכי מיתוג וקביעת חזון. מכאן מתחילים למקד את תהליך העיצוב הלכה למעשה ולשלב את הפרקטיות בתוך החלום. חשוב לזכור, שהעיצוב צריך להתאים לצרכים המשתנים של שיגרת החיים, להיות שימושי ולהקנות כלים להתנהלות נינוחה, התואמת לא רק לרצונות אלא גם לפעילות היום יומית בחללי הבית. לשם הדוגמא, לא כל פיתוי שאתם רואים במגזינים או אצל השכנים, בהכרח יתאים לבית שלכם. תנו מקום לעצמכם ולדברים הקטנים שתמיד חלמתם שיהיו לכם- אין כמו שיפוץ או בנייה לעשות כן. זה יכול לבוא לידי ביטוי בעיצוב פינת עבודה עם חלון רחב ידיים שמשקיף לחצר ולנוף, בסלון אינטימי עם תאורה נסתרת, במטבח מרווח וכדומה, והכל בהתאם לחיי השיגרה שאתם מנהלים. שאלו את עצמכם האם אתם אוהבים לארח? מעדיפים את המשפחתיות והאינטימיות? נותנים קדימות לנוחות הילדים? את האהבות והרצונות שלכם יש לצקת לתוך מגבלות החלל הנתון או המתוכנן, מכאן שמלאכת העיצוב היא משימה שמורכבת מהרבה מאוד שיקולים.  

קווים לדמותו של עיצוב הפנים הישראלי

בראש השיקולים שמאפיינים את סגנון העיצוב הישראלי העכשווי, ניתן לומר שהפרקטיות היא שמכתיבה את הטון בעזרת קווי העיצוב המודרני. יחד עם זאת, הסגנון הישראלי לא מוותר על האותנטיות הכפרית. בכדי לקבל את התוצאה הרצויה של שילוב בין השניים, יש להקפיד על קווים נקיים לצד נגיעות כפריות, בסגנונות פרובנס, וינטג' ורטרו. המשמעות היא שמירה על פונקציונאליות, חלוקת החלל לצורות גיאומטריות והקפדה על מרחבים וחללים מרווחים. הצבע הלבן לרוב ישרת את הצרכים המודרניים והוא מקנה את תחושת המרחב והניקיון. ניתן לעשות זאת באמצעות איזונים ויש אינספור שילובים שיתנו את המראה הרצוי, כגון ריצוף בגרניט פורצלן מבריק או לחילופין פרקט עץ, חיפויי אבן טבעית על קיר הסלון, שיש מטבח מבוצ'ר בלוק, טפטים והדפסים על קירות וארונות, שימוש בצבעים מודרניים כגון הצהוב והאדום או בצבעים כפריים כגון אדמה וחול, התקנת מטבח תעשייתי, ריהוט צף, נישות גבס לחפצי נוי ואמנות, קונסולת וינטג' עם מראה שמרחיבה את חלל הכניסה לבית, ריהוט מברזל וחלונות רחבי ידיים, שמטשטשים את הקו בין הפנים לחוץ, ובעיקר מכניסים את האור הטבעי לבית. דגש ניכר ניתן לתאורה וכניסת אור לחללים, האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב הישראלי העכשווי, הן מבחינת גופי התאורה והן מבחינת זווית וצבע התאורה. אין חולקים על כך, שחלונות אלומיניום נותנים את הגוון הישראלי המובהק לעיצוב הישראלי והמודרני, ומאפשרים כניסת אור טבעי בשפע, כזה שנדרש ליצירת חלל מרווח. זו גם הסיבה שאחרי "נפילת הקירות" החוצצים בתוך הבית, "נופלים" כיום גם הקירות החיצוניים, לטובת הרחבת הפתחים לחלונות.   

 

חלונות אלומיניום- הכי ישראלי

הניחוח הכפרי והים תיכוני, הריחות האירופאים והחיבור הישראלי לשורשים, הפכו את חלונות האלומיניום הבלגיים לפופולאריים ביותר בקרב הישראליים. אחד מהעיצובים האהודים במיוחד הוא חלון אלומיניום בלגי נפתח על ציר, בחלוקה והתאמה אישית, בהתאם לכל חלל ומטרה. לרוב, עיצוב ישראלי עכשווי יעדיף את החלונות האלה, השומרים על מרקם ומראה מגורען, בצבעים כהים, דוגמת הכחול והחום, שמעניקים לפתחי הבית את האותנטיות הכפרית, אבל לא בהכרח. המגוון הרחב של הצבעים הכפריים, הטבעיים והמודרניים שקיימים כיום, פותחים אפשרות להתאמת החלונות לכל סגנון. זאת ועוד, לא רק הבלגי שולט היום בעיצוב הישראלי, למעשה, הטון העיצובי העדכני מכתיב שימוש בכל סוגי החלונות מאלומיניום, במיוחד אלו המשתרעים לכל רוחבו של המטבח, הסלון והחללים המרכזיים. את הגוונים והמרקם של מסגרות האלומיניום נוטים להתאים באופן אחיד בכל הפתחים, בכדי לא להעמיס על העין ובמטרה לשמור על קו עיצובי נקי ואחיד. בחירת גווני הכחול למיניהם מתאימה מאוד ליצירת סגנון כפרי, גווני הירוק מדברים בהרמוניה עם הסביבה, הלבן, בז' והשמנת מותאמים לסגנון המודרני וכמובן השחור והאפורים הם תמיד הבחירה הקלאסית, שמתשלבת עם כל עיצוב.  

חלונות ההזזה מאלומיניום ביחידת ההורים

חדרי השינה זוכים עדיין לפרטיות מסויימת ומאופיינים בחלונות אלומיניום פרקטיים במיוחד, כגון חלונות ציר אבל כאשר מדובר ביחידת ההורים למשל, חלונות הזזה, בדומה לאלו הנפוצים במרפסת, ביציאה לגינה ובחדרי בתי המלון, הם ללא ספק המילה האחרונה. הסיבה לכך שחלונות הזזה הפכו לאהודים במיוחד גם בחדרי השינה הפונים כלפי חוץ, היא כי שהם אינם תופסים מקום במרחב ומאפשרים הזזה לתוך כיס בקיר, גם לצורך ביצוע פעולות ניקיון. זאת ועוד, חלון הזזה, שניתן לקיבוע על מצב אוורור, הוא פתרון מעולה להחדרת האור הטבעי לבית באופן תמידי.  

לעיצוב הישראלי אין בושה

עיצוב מעטפת הבית החיצונית, לרבות חיפויים, אדריכלות נוף ועיצוב תאורה נסתרת וגלויה, יכול להפוך לזרקור על פנים הבית. זווית נכונה של התאורה בגוון המתאים, יכולה למשל להפוך את החלונות רחבי הידיים, לפתח הצצה יפיפה לפנים הבית. "בושה" היא לא אחת מהמגבלות של סגנון העיצוב הישראלי, להפך, העיצוב הישראלי מעדיף להציג לראווה את המותג הביתי. אם כבר השקעתם בפתחים רחבי ידיים מאירי פנים אז מומלץ לכוון עליהם את הזרקורים גם מחוץ לבית ולתת להם להכתיב את האווירה. 

ajaxSpinner