כל מה שרציתם לדעת על טרנד העיצוב בבטון ולא העזתם לשאול

עולם העיצוב הוא עולם של מחזורים, ממש כמו עולם האופנה. מה שהיה במודה בשנות ה-30 חוזר לאופנה בשנות ה-2000 וכך הלאה. אחת הדוגמאות לכך מהשנים האחרונות, הוא החזרה לבנייה בבטון חשוף. אכן, אין מדובר בבניינים גרנדיוזיים, כפי שהיה נהוג בסגנון הבנייה בבטון חשוף של שנות ה-50 עד אמצע שנות ה-70 (הקרוי "ברוטליזם"), אך כן שימוש באלמנטים אלה בבתים ובמשרדים.

אכן החזרה היא לסגנון בדמות הסגנון הברוטליסטי, אך הסיבות לבנייה בבטון הן שונות לחלוטין מאלו שהיו בשנות ה-50 וה-60. לא תקופת הצנע היא המובילה אותנו, אם כי הרצון להשתמש במאפייני החומר הייחודים, כגון הקווים הישרים שלו ומרקמו הייחודי.

טרנד זה כולל בתוכו רצפות, תקרות וקירות חשופים וכן אקססוריז מבטון, כאשר לכל אחד מאלה השפעה עמוקה על הבית והם מהווים את הבסיס לעיצובו. הטרנד הוביל לכך שכיום כבר יש בוטיקים קטנים שמתמחים בעיצוב פריטים לבית מבטון ואין ספק שאלה קמו מצורך אמיתי מהשטח. בין הדוגמאות שניתן לתת בהקשר זה הן קורות הבטון החשופות, שמצאו מקומן בתקרות בתים רבים. הקורות מעניקות נופך מודרני לבית ומעניקות לו אופי שאחרת לא היה מתקבל מהן.

אחד היתרונות הגדולים של הבטון הינו העובדה שהוא משתלב בצורה נפלאה עם זכוכית בכלל ועם חלונות בפרט. בנושא זה מייעצים מומחי החלונות של חברת קליל-חלונות מעוצבים. ניתן לראות כי מוצריהם מעוצבים תוך מחשבה מעמיקה על הטרנדים המובילים בעולם העיצוב, כך שתוכלו להתאים באופן מושלם את מראה מפתחי הבית גם לטרנד העיצוב בבטון חשוף.

בחרתם לשלב את הבטון בעיצוב ביתכם? כך תוכלו להתאים את החלון המושלם

אם יצרתם למשל קיר בטון חשוף במרקם חלק ומעודן, תוכלו להתאים לו פרופיל חלון אלומיניום דק בגימור Fine Iron- גימור מטאלי מעודן במראה מתכתי ובמרקם חלק. ניתן להשלים מראה זה בגווני אפור עדינים ורכים, כגון גווני קליל אפור אבן, אפור חם, מטאל ואף את גוון תכלת צפחה.

לחילופין, אם יצרתם קיר בטון חשוף במרקם מחוספס וגס יותר, תוכלו להתאים לו פרופיל חלון אלומיניום דק או עבה יותר, בגימור Iron המגורען- בעל מראה "ברזלי" וחספוס עדין. לסוג זה יתאימו גוונים עדינים יותר או בעלי נוכחות, כגון אפור עמוק, אפור קשוח ואפור אנגלי. הכל תלוי ברמת הניגודיות או האחידות שתבקשו לייצר.

העובדה שהבטון עמיד בפני פגעי מזג האוויר מעניקה לו יתרון נוסף אל מול חומרי גלם אחרים והופכת אותו לחומר מנצח שיש לקחת בחשבון. חשוב לזכור כי כאשר מעצבים, ישנה חשיבות לא רק ליופי של חומר הגלם אלא גם לפרקטיות שלו ומכיוון שהבטון מחזיק בשני אלה הרי שאין ספק שהוא אחד החומרים המובילים.

נהוג לומר כי יופי הוא עניין של טעם ואין להתווכח עליו. אך נראה שבכל הקשור לבטון דווקא יופיו אינו מוטל בספק והשאלה היחידה היא לא אם נשתמש בו אלא היכן נשתמש בו. כמובן שגם עם חומר זה ניתן לבצע טעויות ולכן כדאי לפנות לאיש מקצוע מנוסה שיתכנן את הבית ואת השימוש בו בצורה חכמה ונכונה ויתאים את התוצרים לתוצאה לה אנו מצפים.

גם בתכנון שאר מרכיבי הבית, כמו מפתחיו, אנו זקוקים לאנשי תכנון וביצוע מקצועיים ומיומנים. תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות באחד מאולמות התצוגה של קליל, בה תוכלו לקבל התאמה אישית של כל מפתחי הבית לסגנון העיצובי בביתכם בכלל ולטרנד העיצוב בבטון בפרט.

מעוניינים בייעוץ אישי לביתכם? לחצו כאן

    שיתוף ברשתות חברתיות