גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

שילוב חלונות האלומיניום בסגנון העיצוב המודרני

מחירו הגבוה של העץ, בשילוב עם הפונקציונליות הגבוהה של האלומיניום והתפתחות קווי העיצוב המודרני, הובילו בעשורים האחרונים למעבר אינטנסיבי של בעלי בתים וקבלנים אל עבר העולם הרחב והמגוון של חלונות ודלתות אלומיניום. לא זו בלבד שמדובר במבנים חזקים ועמידים שמשתלבים היטב עם לוחות זכוכית, חלונות ודלתות אלומיניום מתאפיינים בפונקציונליות גבוהה, תחזוקה נמוכה והשתלבות מלאה עם קווי העיצוב הנקיים של סגנון העיצוב המודרני העכשווי.

חלונות אלומיניום היא בחירה פופולארית בתהליכי עיצוב המבוססים על הסגנון המודרני, עם מבחר רחב של עיצובים ותבניות עיצוב, שקל מאוד לתכנן ולייצר בהתאמה אישית על פי העדפות ודרישות הלקוח. בניגוד לעץ ולמתכת, חלונות האלומיניום אינם סובלים משחיקה, ריקבון או חלודה, וגם מציעים עמידות מלאה במים ואש. הגמישות הרבה שהם נותנים מבחינת עיצוב הבית, מאפשרת ליצור אימפקט עיצובי בולט, ייחודי ומבודל בתקציבים נמוכים ובהתאמה לשלל טעמים וסגנונות עיצוב סביבתיים ואישיים.

יצירת ערך אסתטי על פי 3 זרמי העיצוב המודרני המרכזיים

חלונות ודלתות הזזה מאלומיניום נחשבים כפריטי עיצוב מושלמים להוספת ערך אסתטי למעטפת החיצונית ולחלל העיצוב הפנימי של הבית, ובמיוחד כאשר מעוניינים ליצור סביבת עיצוב מודרנית, נקייה ומחושבת. שימוש בלוחות זכוכית גדולים יעניקו לביתכם מראה יוקרתי ומודרני, בעוד ששילוב פרופילים בתצורות אנכיות ואופקיות מגוונות על פני שטח החלון או הדלת, יאפשרו לכם ליצור מראה מתוחכם, עשיר ויוצא דופן.

בסגנון העיצוב המודרני ניתן למצוא 3 גישות מובילות, שהתהוו לאורך ההיסטוריה האחרונה ומבטאות אופנים שונים בהן ניתן לתכנן ולעצב את הבית, ובתוכו גם את חלונות ודלתות האלומיניום:

הסגנון המודרני התעשייתי

הסגנון המודרני העדכני ביותר, שמזכיר ברובו את הסגנון התעשייתי עם אלמנטים שאותם ניתן למצוא במפעל ייצור טיפוסי, כדוגמת מתכת גלית, בטון ועץ חשוף. סגנון זה זוכה לפופולאריות גבוהה בעיקר באזורים אורבניים.

הסגנון המודרני הבינלאומי

מיוחס לארכיטקט הצרפתי/שווייצרי Le Corbusier, שנתן משקל רב יותר לפונקציונליות על פני העיצוב. גישה זו באה לידי ביטוי בסילוק עיטורים וקישוטים לטובת הותרת מרחבי עיצוב נקיים ופונקציונליים בדיוק כפי שבנויה מכונה בעלת מטרה פונקציונלית מוגדרת. למרחבים אלה קרא לה קורבוסייה "מכונות מחייה".

הסגנון המודרני המאיסייאני

סגנון הקרוי על שמו של הארכיטקט Ludwig Mies van der Rohe, ומבוסס על שלד מתכתי הנפרש מרצפת הבית ועד הגג. סגנון זה מבוסס בעיקרו על חלונות ודלתות גדולים, המחליפים את קירות הבית לכל גובה והיקף הבית.

 

חלונות אלומיניום וסגנון העיצוב המודרני

שלושת הזרמים המרכזיים בעולם העיצוב המודרני משחקים תפקיד חשוב בבחירת חלונות אלומיניום ודלתות הזזה מאלומיניום, בצורה הבאה:

הסגנון התעשייתי יתבסס על הדגשת האלמנט המתכתי באמצעות פרופילים עבים ובהירים או בעלי גוון ניגודי. החלונות יפוזרו בצורה א-סימטרית, ויכללו מקבצי חלונות רבועים או בלתי סדירים (למשל, כנף חלון מלבנית אנכית, לצד כנף חלון המורכבת ממלבן אנכי קצר והשלמה עם חלון קטן רבוע קטן יותר).

הסגנון הבינלאומי יתבסס על סידור חלונות שהוא יותר מפוסל וא-סימטרי, בעל פרופילים צרים המוטמעים כמה שניתן במראה הכללי. סגנון זה מתאפיין במיוחד במקבצי חלונות גדולים המסודרים בצורה מלבנית או רבועה, לעיתים מרצפה ועד תקרה או בפינות חיבור בין קירות הבית.

הסגנון המאיסייאני יתבסס יותר על חלונות ודלתות הזזה גדולים מרצפה ועד תקרה, המשמשים כחוצצים בין החלל הפנימי ובין החוץ. הפרופילים יהיו בדרך כלל צרים עד כדי הסתרה במראה הכללי. החלונות והדלתות בסגנון זה, יתבססו על מבנים מלבניים פשוטים שיימתחו ממישור הרצפה ועד גובה הגג.

זרמי עיצוב אלה כוללים כמובן, עקרונות עיצוב נוספים גם בהיבט של חלונות ודלתות אלומיניום, ובהחלט ניתן לבצע שילובים חכמים בין הזרמים השונים. איש מקצוע ידע להביא את הקונספט המתאים, לתרגם אותו לסידור ותצורה של החלונות והדלתות בבית ולהתאימם להעדפות הלקוח במסגרת קווי היסוד של העיצוב המודרני.

ajaxSpinner