גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

מראה חדש לבית בעזרת סגנונות עיצוב שונים

לכל בית יש עיצוב משלו, אלא שעם הזמן הבית מתיישן, ההרגלים ואורח החיים משתנים ומגיע הרגע שמחליטים לחדש. התאמת הבית לצרכים ולרצונות העכשוויים יכולה להתבצע באמצעות יציקת סגנונות עיצוביים שונים לתוך הסגנון הקיים.

וינטג' ומודרני – יחד!

סגנון וינטג' או רטרו אהוב מאוד על מעצבי הפנים, בשל היכולת שלו לשבור את המבנה הגיאומטרי המודרני בעזרת אלמנטים עיצוביים פשוטים, כגון משחקי צבע ומרקם, ריהוט שנותן תחושת מופשטות ובדים בסגנון שנות ה-50, המכניסים לבית חיים מחודשים.

הוינטג' שם את אור הזרקורים על ריהוט, תאורה ופריטים שיכולים לשבור את האווירה המונוכרומטית של המודרני והם בדרך כלל יהיו בצבעים רועשים יותר, כגון שילוב של אדום ושחור עם הלבן המודרני או ירוק, חרדל ואפילו ורוד וסגול. תמהיל אריחים נועזים בחדרי האמבטיה, כסאות בר עם ריפוד אדום, גופי תאורה מרובעים וצבעוניים, חיפוי קיר בטקסטורת משבצות, חיפוי מדרגות בבוצ'ר בלוק או שטיח עבה בצבע חרדל בסלון, מייצרים עניין ושמחת חיים בתוך החלל המודרני.

 

חלונות בלגיים במראה וינטג'

העיצוב המודרני מתחבר מאוד לחלונות אלומיניום במראה חלק מטאלי, אבל כשזה מגיע לחלונות וינטג', המראה הכפרי יכול להתעצם בעזרת החלונות הבלגיים. בחלוקה הנכונה ועם בחירת ידית מתאימה, חלונות בלגיים עשויים להוסיף לעיצוב המודרני את המראה האותנטי הרצוי ולפתוח את החלל לכניסת אור טבעי, במקום התאורה הלבנה העזה שמאפיינת אותו. מה שהופך את החלונות הבלגיים לאהודים היא היכולת להתאים אותם לכל פתח קיים, כולל למבנה של חלונות הזזה, ולשבור באמצעותם את הצבע הלבן עם צבעים כהים, כגון כחול עמוק, שחור וירוק. 

מקסיקני מעורבב עם כפרי

השנים חלפו והצבע החום השולט כבר לא מתאים. המראה הכפרי יכול להישאר ואליו אפשר לצקת צבע ורעננות שמביא איתו הסגנון המקסיקני הפופולארי. הפשטות האינטימית והנועזת של המקסיקני משתלבת נהדר על פי מעצבי הפנים עם המראה הכפרי ומחייה אותו. מומלץ לתכנן מראש אילו רהיטים נשארים ומה יש להוסיף. אם יש אפשרות וצורך בשינוי המרחבים בבית, אפשר לשנות את גודל ומרווח החללים, לשבור קירות ולייצר נישות והפרדות בין החללים באמצעות אביזרים ייחודים, החל מגופי תאורה בולטים מהקיר ועד למעמד לספרים. הנישות מאפשרות משחקי צבע, תאורה אינטימית, הבלטת חפצי אמנות ואפילו שילוב משחקי קופסא על המדפים. הצבעוניות היא שם המשחק. שטיחים, וילונות, כריות ופופים בצבעים שונים עשויים לתת את התחושה הביתית.

 

חלונות חדשים

בהשפעת הזמן ומזג האוויר, העץ בעיצוב הכפרי הופך להיות קצת פחות שימושי. כשזה מגיע לחלונות, יכולים להופיע סדקים, קימורים וסימני דהייה בצבע העץ. אם החלטתם להחליף אותם למשהו יותר פרקטי אז אפשר לבחור חלונות תואמים מאלומיניום דמוי ברזל, שיכולים להתאים למי שלא רוצה להתעסק יותר עם תחזוקה ומחפש את הנוחות מצד אחד אבל לשמר את הסגנון הכפרי מהצד השני. הם משתלבים מצוין עם הצבעים הטבעיים ואפשר למצוא אותם בגוונים שונים, שישתלבו גם עם הצבעים המקסיקניים העזים וגם עם הכפריים הנינוחים. אופן פתיחת החלון, החלוקה ועיצוב הידית, עשויים להוסיף אמירה עיצובית צעירה ומרעננת למעטפת.

הכל הולך עם אקלקטי

הסגנון האקלקטי משלב בין זמנים ותקופות שונות, המאופיינות בסגנונות שונים, מה שמעניק גמישות לערבב קצת מהכל. מאחר והעיצוב האקלקטי משאיר הרבה מקום לאופי ואורח החיים המשתנה, ניתן לשלב אותו בקלות בכל סגנון, פרובנס, היי-טק, כפרי, מודרני, כולם מתאימים לעיצוב הבית מחדש ולצקת לתוכו את הסטייל שמתאים לכם כיום. העיצוב האקלקטי מחייב הכנסת ארונות ואמצעי אחסון לטובת חפצים שאינם מתאימים לתצוגה. זו ההזדמנות לעשות קצת סדר בבית, לנקות ולאחסן חפצים שכבר אינם בשימוש ולהפוך את הבית למקום חם שנעים להיות בו.

הניגודיות האקלקטית

האופי האקלקטי נותן מקום רב לחפצים סנטימנטליים ואהובים ואפשר לשלב חדשים עם הישנים. ניתן להתחיל בבחירת רהיטים כבדים ומשם לעבור לחפצים שנרכשו בגלריות, בטיולים לחו"ל, עבודות אמנות, אוספים וכדומה, שיפוזרו לצד הריהוט הכבד. למשל, אפשר לשלב בפינת הסלון ספה בסגנון מרוקאי עם שולחן סלוני עבודת נפחות. אפשר גם להניח תיבת עץ מאסיבית ממהגוני ולתלות מעלייה מריוניטה אהובה או להניח עליה קבקבי עץ הולנדיים. מבחינת המעטפת, האקלקטי מסתדר בקלות עם חלונות צבעוניים ולא מעדיף את הצבע הלבן ליצירת רצף. להפך, חלון בצבעים קרים עשוי ליצור את הניגודיות עם הקיר הצבוע שהסגנון האקלקטי כל כך אוהב.

ajaxSpinner