גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

מי יציל את הבית שלי

אין מי שבנה בית ולא זוכר את החלומות על הריצה לאולמות התצוגה לבחור את הקולקציות האחרונות ולשלב אותן בחללי הבית. מה שאנחנו שוכחים פעמים רבות, היא תשומת הלב לפרטים הקטנים, אלו שאחר כך במרוצת הזמן הופכים למשמעותיים ביותר. תודו שאף אחד מכם לא יתחיל את הבוקר בכיף, כשקרני שמש חודרות לו במלא עצמתן לתוך העיניים או שהברז בכיור האמבט הותקן מילימטר אחד רחוק מדי וזרם המים פוגע בדופן הכיור. נכון שלקחתם אדריכל, אבל תתפלאו כמה אי דיוקים נגרמים במהלך פרויקט. בניית בית הוא פרויקט מורכב מאוד והמעורבות שלכם ותשומת הלב לכמה דברים קטנים וחשובים יכולות להיות לכם לעזר רב.

פתחים

לפתחים בבית משמעות רבה, הן במובן החסכון האנרגטי והן במובן ההתאמה לצרכים. כדי לבצע בחירות נכונות, חשוב לתאר תסריטים אפשריים, למשל של קימה בבוקר, של שעות השקיעה וכד''... הזמנים הללו יכולים להיות זמנים קסומים, אך באותה מידה יכולים להיות בגדר המעצבנים הלאומיים. חשוב להבין כיצד תחדור השמש בכל זמן משעות היום ולדעת לתת על כך את הדעת ואת הפתרונות. ברור שדבר ראשון, חשוב כיום לצייד כל חלון בתריס גלילה חשמלי. פעם המצרך הזה היה לעשירים בלבד וכיום הפך מוצר בסיס. אגב, גם אם בחרתם במערכת תריסים פשוטה, תוכלו לשדרג אותה במהלך הזמן באמצעות מנגנון מתקדם, אותו מרכיבים על גבי מערכת התריסים הקיימת והופכים אותה למערכת תריסי גלילה חשמלית. לתכנון נכון של פתחים קיימת משמעות גם במובן האנרגטי. חשיבה מראש על כיווני אוויר, תצליח להיות חלופה מצוינת לשעות נוספות של פעולת מיזוג הבית למשל. זכוכית בידודית ופרופילים מחומרים מבודדים, ישמרו בחורף על החום שמפיצה ההסקה, בתוך הבית וימנעו ממנו לברוח במהירות החוצה. במקרה הזה, האנרגיה שתצטרכו להוציא על הסקה תהיה קטנה בהרבה.

המטבח

המטבח הוא לב הבית. כולנו נכנסים ויוצאים ממנו בתדירות גבוהה וקיימת חשיבות לנגישות ולקלות ההתנהלות בתוכו. מיקרוגל למשל, הוא מכשיר חשמלי נדרש מאוד ועליו להיות בגובה סטנדרטי מסוים, שיאפשר גישה קלה. אם בטעות הותקן גבוה או נמוך מדי, הדבר פוגע בהתנהלות השוטפת. מיקום מדיח הכלים חייב להיות בצמוד לכיור, כדי להקל עליכם להכניס את הכלים מיד למדיח ולמנוע פס טיפטופי מים במקרה שהמדיח ממוקם רחוק יותר. גם בעניין הכיור, חשוב לשים לב. כיורים בהתקנות עליונה הם כיורים שאינם מתאימים למטבח. הדפנות החיצוניות שלהם צוברות לכלכוך וברמה ההגיינית אינם מתאימים למטבח. דאגו לבחור כיור אינטגרלי או כיור בנוי. באופן עקרוני קיימת כיום שיטה הנקראית DINAMIC SPACE. השיטה מחלקת את המטבח ל-5 אזורי עבודה מה שמונע באופן משמעותי את ההתרוצצות האינסופית, בזמן שאתם רוצים להכין חביתה או מנות מורכבות יותר כמו עוגות וארוחות גדולות.

חשמל

חוטי חשמל באופן עקרוני יכריעו אם הבית שלכם יראה מתוקתק ומסוגנן או כמו מחסן גרוטאות. תחשבו על זה, קניתם מסכי פלזמה משוכללים, מחשבים וציוד הקפי וחוטי החשמל מתרוצצים בכל מיני הסתלסלויות על הרצפה ומאחורי המכשירים עצמם כשהם סבוכים זה בזה. תעלות החשמל הן למעשה פרופיל פלסטי מאוד פשוט להרכבה בתוכו עוברים החוטים, כך שהמראה המתקבל הומוגי ונקי. זאת אינה פעולה יקרה והיא תשדרג לכם ללא היכר את מראה הבית הכולל. ואם בחשמל עסקינן, חשוב להיות נדיבים ככל הניתן במיקום שקעי החשמל. מעבר לעובדה שתתקשו להאמין כמה שקעים נדרשים לכם, תתקשו עוד יותר לקבל את העובדה, ששקע שלא תוכנן עוד בשלב התכנון המוקדם, יעלה לכם הרבה, הרבה (הרבה) יותר, אם תזכרו בדבר מאחור יותר, במהלך הבניה. גם לגובה השקעים, במיוחד במקומות כמו מטבח וסלון, חשיבות רבה. חשוב למקם אותם כך שמכשיר החשמל אליו הם מחוברים, יסתיר אותם. זה עניין אסתטי בלבד אך אם כבר, אז שיהיה עד הסוף. מכונת אספרסו שהשקע ממוקם מעליה ורואים את כבל החשמל שמשתלשל ממנו, נראה פחות טוב.

ajaxSpinner