גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

6 טיפים לשדרוג הבית

אם אתם עומדים לפני שיפוץ, חידוש החלונות או אפילו רק בשלב קבלת ההחלטות והיציאה לדרך – ריכזנו עבורכם כמה טיפים בעולם השיפוץ בדגש על תחום החלונות – שיעשו לכם את החיים קלים הרבה יותר.

 

  1. התקציב

כשיוצאים לתהליך ומחליטים לשדרג "רק את המטבח" פתאום נזכרים שגם שירותי האורחים זקוקים לריענון, האריחים במקלחת של הילדים כבר לא מה שהיו ואולי זו גם הזדמנות נהדרת להגדיל את החלון בחדר השינה. על מנת שלא תיכנסו להוצאות מיותרות, כדאי להגדיר מראש גבולות גזרה ולהיות עם האצבע על הדופק מבחינת התקציב מהשלב הראשון. אל תלכו לאיבוד, תגדירו מה חשוב לכם באמת וכך תוכלו להימנע מחריגות.

 

  1. הכה את המומחה

כמו בכל תחום בחיים, אל תתביישו לבקש המלצות. אם מדובר על מתקין החלונות, מעצב הפנים או האדריכל, אל תבחרו דווקא בזול ביותר, אלא תשקיעו במי ששווה לטווח הארוך. כך תוכלו לישון בשקט בידיעה שיש מי שדואג לביתכם בדיוק כמוכם.

 

  1. כל אחד והצבע שלו

לפני החלטה סופית על גוון החלון דרשו מאיש המקצוע שלכם אישור להתאמת הצבע הנבחר לתנאי הסביבה במיקום הגיאוגרפי. לדוגמא רמת הקורוזיה ותנאי האקלים בדירה במרחק 4 ק"מ מהים אינם דומים לתנאים הקיימים בדירה הממוקמת 200 מטר משפת הים. לכן, חשוב לקבל המלצות שיהיו רלוונטיות עבורכם ועבור הנכס שלכם.

 

  1. חלון לים התיכון

כל החיים חלמתם על מפתח ענק עם יציאה לגינה, אירוח מתחת לפרגולה והכנסת אור לפינת אוכל? תתייעצו עם המומחים בתחום, אל תגנזו את החלומות שלכם רק מהחשש למחיר הגבוה. לפעמים מומחה יכול לבוא עם פתרון יצירתי כמו הקטנה בלתי מורגשת שתאפשר פתרון זול יותר. לדוגמא: הקטנת פתח עם חלק קבוע או הצרה של הפתח שתאפשר פחות כנפיים (משלוש – לשתיים).

 

  1. מעורבות אנשי המקצוע

במידה ואתם משדרגים את החוץ או רוצים לקבל עיצוב של מערכת אלומיניום – לרוב יידרש לבצע התאמות בקירות כדי להתקין כראוי את המערכת. לדוגמה: הכנת מקום למסילה נסתרת לתריס או הכנה של חיבורי חשמל למנוע ועוד. מעורבות של המתקין מול האדריכל מתחילת התהליך תביא להצלחת הפרויקט ולביצוע מדויק.

 

  1. מקוריות זה שם המשחק

קיבלתם הצעות מחיר עם פערים משמעותיים? הפער יכול להיגרם בחלקו משימוש באביזרים לא מקוריים.  לדוגמה גלגלים הנמצאים בכנפיים של מערכות הזזה, המותאמים למשקל הכנף ומתוכננים לתפקד כראוי לאורך שנים.. יתכן שבמידה ותחסכו דווקא בחלקים מקוריים אלו, יצוצו בעיות לא קטנות כבר בשנה הראשונה ובמקום ליהנות מהשיפוץ תצטרכו להתעסק עם דלת שנתקעת או חלון שמסרב להיסגר.

 

אם תיישמו אפילו חלק מהטיפים הללו מבטיחים לכם שהשדרוג יהיה קליל וזורם בדיוק כמו שחלמתם. אל תחששו להכניס שינויים קטנים על הדרך כמו שדרוג רהיטים, צביעת קירות וסידור מחדש של החדרים שיכניסו לבית אווירה חדשה ורעננה.

 

בהצלחה!

ajaxSpinner