כל מה שצריך לדעת לפני חתימת חוזה מול הקבלן

לפניך גלריית תמונות מוצרים , בלחיצה תיפתח כל תמונת מוצר בהגדלה

מזל טוב! החלטתם לרכוש דירת קבלן ומצאתם אזור, פרויקט ודירה שמתאימים לכם. אבל לפני שאתם ממהרים לחתום על הטפסים ולארוז את הבית הנוכחי שלכם, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך מורכב ולעיתים אף ארוך מאוד, ועליכם לקחת נשימה ארוכה ולהתאזר בסבלנות. לפני הגשמת החלום וקבלת המפתח עליכם לעבור מספר שלבים הכרחיים, כאשר הראשון מביניהם הוא חתימת החוזה מול הקבלן. החוזה כולל את תכנית הדירה והמפרט הטכני ומקיף סעיפים רבים הנוגעים לסטנדרט הבנייה והאבזור, לוחות זמנים ומחירון שינויים. לפני החתימה יש לעבור על החוזה לעומק ולבחון שהוא עונה על כל הדרישות שלכם. מה צריך לדעת ולמה לשים לב? המומחים של קליל כאן כדי לעזור.

באופן כללי

"סטנדרט" הוא מושג שעליכם להכיר בהקשר של דירות קבלן ומשמעותו היא רמת הגימור של הפרויקט, שבאה לידי ביטוי ברשימת הספקים שהקבלן עובד איתם ומפרט המוצרים שאתם זכאים להם. הסטנדרט משתנה מפרויקט לפרויקט והוא נקבע בהתאם לשיקולי עיצוב ותקציב. בררו מיהם הספקים והמותגים איתם נסגרו עסקאות הביצוע, איזו אחריות מתקבלת עבור המוצרים ושאלו לגבי איכות הביצוע. יש לקחת בחשבון כי המערכות והמוצרים מתומחרים באופן שונה בכפוף לדגם, לאבזור ולפרטי הביצוע הדרושים (כגון מסילה שקועה, פרופיל סמוי וכו').

לפרטי פרטים

רק לאחרונה החל תחום הבנייה הרוויה להדביק את הפער של הבנייה הפרטית בתחום האלומיניום והזיגוג. עד כה הקבלני העדיפו לבחור במערכות מיושנות וזולות, אך בחברת "קליל" החלטנו ליזום שינוי, בזכותו יזמים וקבלנים בוחרים להשקיע יותר במערכות האלומיניום. כדי שתוכלו להפיק את המירב מהמערכות, ערכנו עבורכם רשימת סעיפים, אותם אנו ממליצים לבדוק מול הקבלן לפני החתימה:

אלומיניום: בדקו את התאמת האלומיניום לפתחים השונים. כל מערכת אלומיניום מוגבלת לגודל כנף מקסימלי ויש לוודא שלא מבוצעת חריגה ממידות המקסימום המומלצות.

זיגוג: המודעות לתחום הזכוכית עולה ואנו ממליצים לבדוק את סוג הזיגוג שמציע הקבלן. כיום ברור שיש להעדיף זכוכית בידודית, המבטיחה נוחות ואיכות חיים בזכות בידוד תרמי איכותי, על פני זכוכית טריפלקס.

תריסים: ישנם סוגים שונים של תריסי גלילה. על מנת להבטיח פעולה תקינה של התריס ועמידות תחת עומסי רוח, שעשויים להיות חזקים בקומות גבוהות, יש לוודא כי השלבים הנבחרים מתאימים לכל מטרה ולא חורגים ממידות המקסימום המומלצות. מעבר לכך, בררו האם נבחר תריס "שלב אור", בו קיים מצב ביניים המאפשר מעבר של אור ואוויר כאשר התריס סגור, או תריס גלילה רגיל וזול יותר.

מנועים לתריסי גלילה: נושא המנועים זוכה לתשומת לב יתרה בימים אלה. כשבוחרים מנוע כדאי לברר באיזה מותג מדובר. ישנם מנועים זולים של חברות שאינן מוכרות ועשויות להיות פחות אמינות, ולכן במקרה הזה "הזול הוא יקר".

בית חכם: כיום, ניתן לבחור במנועי קליל קונטרול, המאפשרים הנעה באמצעות שלט רחוק חכם על פי תרחישים מוכתבים מראש, או פשוט מהספה בסלון.

אביזרים: האלמנטים הרגישים ביותר במערכות אלומיניום הם האביזרים - צירים, גלגלים, אטמים, מברשות ידיות ומנעולים. חשוב לעשות שימוש באביזרים המקוריים בלבד, משום ששימוש באביזרים חליפיים עשוי להביא לפעולה לא תקינה של המערכת ולעיתים גם להוות סיכון של ממש לשלום הדיירים.

גימור: יש לזכור כי הצבע שומר על החלונות, הדלתות והתריסים ממפגעי מזג האויר. לכן יש לוודא כי מדובר בשיטת צביעה איכותית עם אחריות וחותמת "קליל" על גבי המערכת.

התקנה: ישנם קבלני אלומיניום רבים בשוק, אך לא כולם עברו את ההכשרה המתאימה, או שאינם עובדים בסטנדרט גבוה. אנו מציעים לוודא שנבחר מתקין מורשה קליל, המבטיח איכות ואחריות על עבודת האלומיניום בפרויקט.

רוצים לעשות שינויים?

כמו במקרה של המטבח, הכלים הסניטריים, החיפויים והדלתות, תוכלו לבצע שדרוג לסטנדרט הקבלני גם עבור האלומיניום והזיגוג. במקרה כזה אנו מזמינים אתכם לתאם פגישת יעוץ עם יועץ מקצועי באחד מאולמות התצוגה של קליל בכל הארץ, אליה יש להגיע מצוידים בתכניות המכילות את גדלי הפתחים, או עם רשימת אלומיניום מאדריכל הפרויקט.

על מנת להתאים את המערכות האופטימליות עבור הלקוח, במסגרת הפגישה ייבחנו פרמטרים כגון מיקום הפרויקט בארץ, כיווני הפתחים, גודל כל פתח ופונקציונאליות, סוג הזיגוג הנכון, אפיון תריסים, ארגזי תריס ומנועים, בכפוף לשיקולי עיצוב ותקציב. בסיום הפגישה תקבלו מפרט אלומיניום ורשימת מתקינים מורשי קליל על מנת לבחון הצעות מחיר. בסוף תהליך ההתקנה, בכפוף להסכם חתום ולבדיקת אימות, הלקוח יהיה זכאי לתעודת "האחריות המורחבת" של קליל, המבטיחה שקט נפשי ומקוריות המוצרים.