גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

נפלאות הזכוכית בעולם הבנייה

השנה הסתיימה בנייתו של הגשר הארוך והגבוה בעולם העשוי מזכוכית. מתכנן הגשר הוא האדריכל הישראלי חיים דותן והוא נבנה בסין בהשקעה של מיליוני דולרים.

תכונות השקיפות שלה, אפשרויות העיצוב הגלומות בה, נגישות הייצור שלה ואיכותה, הביאו לכך שהזכוכית תפסה מקום של כבוד בעולם העיצוב והבנייה, ודוגמא זו ממחישה לנו עד כמה. העובדה שהיא מכניסה פנימה אור וצל ומאפשרת לנו להסתכל החוצה, מהווה יתרון שלא יסולא בפז וגורמת לכך שזהו אחד החומרים בהם משתמשים הכי הרבה בבניה של בתים ומשרדים. זאת הודות לטכנולוגיות הייצור המתקדמות של ימינו שמספקות מענה כמעט לכל צורך, בין אם עיצובי או פרקטי.

הדוגמא המובהקת לרכיב הבנייה בו משתמשים בזכוכית הוא החלון. בין אם מדובר בחלון פשוט או מעוצב להפליא, החלון תמיד יהיה עשוי ברובו מזכוכית ועל כך אין להתפלא, הודות ליתרונות שהזכרנו. כפי שחיים דותן בנה את הגשר שלו מתוך גישה עיצובית ייחודית, כך אנו יכולים לבחור ולבנות את חלונות הבית הפרטי שלנו בעיצובים מיוחדים.

הבית הוא מרכז חיינו, זוהי לרוב ההשקעה הכספית הגדולה ביותר שלנו ופעמים רבות ההיבט הרגשי לא פחות בהשפעתו מזה הכספי. על כן אין להתפלא כי אנו משקיעים מאמצים עצומים בעיצוב נכון של הבית, שישקף את אופיינו ויאפשר לנו לחיות בכיף ובנעימים. עיצוב הבית מאפשר לנו להגשים את משאלותינו הכמוסות ביותר ולהביא את האני האמיתי שלנו לידי ביטוי.

לודמיר אדריכלים מורשה קליל זאב אלומיניום צלם אלי גרוס קרן אור

 

כאשר אנו בוחרים חלונות, אנו חייבים להבטיח כי הם יתאימו למאפיינים העיצוביים של הבית ויהיו גם הם מאופיינים באותו הקו. כיום קיימים פתרונות זיגוג שונים ומגוונים, אשר יכולים לספק כל צורך. בין אם תחפצו בטקסטורה מעוצבת, בחלון שקוף לגמרי או בחלון שקוף למחצה, ובין אם חשובים לכם היבטי בידוד תרמי ואקוסטי. לכך נוספים גם פרופילי החלון ועיצובם, אותם ניתן להתאים לכל סגנון עיצוב- אורבני, כפרי או כל קו אחר שנראה לנו.

באשר לבחירה נכונה של חלונות והתאמתם לבית, קיבלנו מספר טיפים מאת גל פורת, מנהל מותג קלילGLASS: "בחזית מערבית שבה קרני שמש ישירות גורמות  לאי נוחות, תשולב זכוכית בעלת תכונות סינון אנרגטי. לעומת זאת, בחזיתות אחרות שבהן קיים גורם רעש, תשולב זכוכית מבודדת אקוסטית. לצד התאמת הזכוכיות לדרישות הפונקציונליות, מראה הבית בכללותו נשאר אחיד בהתאם לדרישות האסתטיות והמבניות של האדריכל."

ניתן לומר בביטחון מלא כי הזכוכית, שקיימת כבר מאות בשנים, הינה חומר גלם הכרחי לעיצוב גם בימינו. טכנולוגיות הייצור החדשניות מביאות את הזכוכית לרמות גימור וביצוע חדשות ומגוונות וכמעט כל דבר אפשרי!

ajaxSpinner