גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

החלון הצרפתי כובש את הבית

האמנות, האינטימיות והרומנטיקה הצרפתית, לצד פונקציונאליות מודרנית, הם שהופכים את החלון הצרפתי לאלמנט שאתם חייבים לבית ולעצמכם

דבר אחד אי אפשר לקחת מהצרפתים- את האהבה לנכסי אמנות ותרבות, במיוחד כשאלו משתלבים עם רומנטיקה, אוכל ויין איכותי. על העקרונות הללו מבוסס החלון הצרפתי, שמשמש הן כאלמנט עיצובי והן כאלמנט פרקטי ולא פלא אפוא שהוא כבש את העולם וחדר גם לבתים בארץ. מה הופך את החלון הצרפתי לנחשק כל כך וכיצד תוכלו גם אתם להכניס את החלון הרומנטי והפרקטי לביתכם? 

צוהר לאווירה ביתית אינטימית

החלון הצרפתי נולד בימי הרנסנאס והוא מבוסס על עקרונות שלימים הפכו למאפייני הסגנון המודרני- סימטריה, פרופורציות וגיאומטריה, שחוזרות על עצמן ומתוחמות במסגרת אחת גדולה, המשתרעת על פני שטח הקיר מלמטה ועד למטה.

במקור, האדריכלים הבינו את הפוטנציאל הגלום בחלון כמקור לאור טבעי והם עיצבו אותו כדלת הנפתחת אל מרפסת, רעיון שהתפתח עם השנים. כיום, ישנן ורסיות שונות ומרגשות לעיצוב חלון צרפתי, כאשר עקרון החלוקה לצורות גיאומטריות שחוזרות על עצמן- נשמר עד היום. בנוסף, נשמרה גם הייחודיות העיצובית והאמנותית שמציע החלון הצרפתי, שבאה לידי ביטוי בנוכחותו האלגנטית והדומיננטית, תוך שהוא מתפרס מהתקרה ועד לרצפה, ממש בדומה לדלת.

בהתאם לטרנדים של ימינו, החלון הצרפתי מותאם לקומבינציות מודרניות, כגון יצירת פינות ישיבה על עדן החלון בסלון או יצירת עדן חלון מואר המתחבר לשיש במטבח. בכל קומבינציה שתבחרו, החלון הצרפתי ישפוך אור וייצר נישות פרקטיות ופינות אינטימיות ומרהיבות לסלון הבית, חדרי השינה והמטבח. 

 

עקרונות מנחים לבחירת חלון צרפתי

חלון צרפתי חייב לשמור על שיק ומומלץ לעצב אותו בחלוקה מותאמת אישית, בהתאם לטעם האמנותי שלכם, תוך בחירת צורות גיאומטריות חוזרת, המשלבות בין הפרופיל לזיגוג. הפרופיל הבלגי ישרת אתכם נאמנה בבחירה זו, הן בשל האוטנטיות שהוא מביא עמו והן כי הוא מאפשר לקבוע בגמישות ודיוק מרביים אילו חלקים יישארו מקובעים, אילו ישמשו לפתיחה וכיצד תתבצע החלוקה העדינה ביניהם. רצוי שעובי הפרופיל לא יגזול משטח הזיגוג, על מנת לשמר את אפקט חדירת האור. כך למשל, ניתן ליצור מלבנים אורכיים בשני צידי החלון הנפתח ולהשאיר ריבועים ומלבנים קטנים יותר בחלקים הקבועים, על מנת שיתנו את הטון האמנותי. 

התאמת החלון הצרפתי לבתיכם

על מנת להתאים את החלון הצרפתי לצרכי בני הבית ולחלל באופן אופטימלי, עליכם להחליט תחילה מה יהיה ייעודו הפונקציונאלי ואילו אתגרים עומדים בפניכם מבחינת שטח החלל. כך למשל,  במידה ואתם מעוניינים ליצור פינה אינטימית בסלון, תוכלו לתכנן פינת ישיבה הכוללת משטח בקצה החלון, שעליו תוסיפו כריות מפנקות ולצדו שולחן קפה מעוצב – כי אין מרענן ורומנטי יותר מקפה של בוקר על עדן החלון. לחילופין, אפשר לייצר בתחתית החלון נישה המאפשרת הנחת חפצי נוי ואמנות. בהתאמת חלון צרפתי למטבח, ניתן לייצר עדן חלון שימושי להנחת כלים, עציצי תבלין ועוד. 

צורה, גודל צבעים ומרקמים לבחירתכם

קשת בראש החלון היא אחד מהמאפיינים המקוריים של החלון הצרפתי אבל בתצורות המודרניות הקוויות- כל בחירה תהיה מתאימה, כל עוד החלון מסתיים במפגש עם תחתית הקיר, בין אם מדובר במשטח ישיבה, שיש המטבח או הריצוף.

באשר לגודל החלון, הרי שהעקרון המרכזי בפיתוח חלונות צרפתיים, הוא ניצול אור השמש ולכן, חלונות רחבי ידיים יתאימו מאוד.

בחירת הצבעים והמרקמים כבר נוגעת יותר לשפה העיצובית והאדריכלית של הבית ורצוי שחלונות המעטפת ידברו באותה השפה. לשם הדוגמא, אם פלטת הצבעים של מעטפת הבית היא בהירה, הרי שהחלון הצרפתי ישתלב בהרמוניה בגווני הלבן ובגווני הבז', שמוסיף גם יוקרה. צבעים אפרפרים יכולים אף הם להתאים אם רוצים להוסיף נגיעה מודרנית לעיצוב הכללי. לעומת זאת, ניתן תמיד להפוך את החלון הצרפתי לאלמנט אמנותי בולט, על ידי בחירת צבע ניגודי למעטפת הבהירה, כגון הכחול העמוק או הירוק הטבעי, שמשדרים כפריות פרובנסלית. באשר למרקם, רצוי להתאים מרקם עדין ומסגרת פרופורציונלית, שכן החלון הצרפתי משדר קלאסיות והוא צריך להיות נעים לעין וללב.       

ajaxSpinner