גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

נא לשמור על הניקיון (היוקרה, הבידוד והאסתטיקה)

על שטח של חצי דונם ביישוב החדש והמתחדש אירוס, הממוקם מערבה לנס ציונה, הוקמה בתכנונו של המשרד שחר- רוזנפלד  אדריכלים, וילה מרהיבה בעיצובה ומרשימה בשמירתה על פונקציונליות ונוחות עבור ששת בני המשפחה, הורים וארבעה ילדים.

שטח הבית 340 מ"ר והוא כולל קומת מרתף שיועדה למשחקים ואירוח, קומת כניסה שהיא החלל הציבורי המשותף וקומה עליונה בה ממוקמים חדרי השינה.

בקשת בני הזוג הייתה בית בסגנון מודרני, בעל קווים נקיים ופשוטים, עם הרבה תחושת מרחב וקשר אל החוץ.

קומת הכניסה תוכננה כמלבן פתוח שכל צידה האחד הפונה לגינה, עשוי קיר חלונות גדול. תחושת המרחב שנותנים החלונות לבית היא עצומה והחשש כי הצורה מלבנית תסגור, או תגרום לתחושה של צרות- מתבדה מיד.

החוץ משתלב בצורה הרמונית עם הבית ומתקבלת התחושה שהגינה והבית אחד הם, עם זאת נשמרת תחושת החמימות והאינטימיות בבית.

 

בחלונות הגדולים בסלון נראית השתקפות הבריכה והבית מואר באור חוץ שמשתנה כמובן בהתאם לשעות היום.

כל הוויטרינות בקומת הקרקע הן מהרצפה ועד קו הנמכת הגבס כך נוצרת ההרגשה של חלל גדול ופתוח אשר חווה את החוץ בצורה מקסימלית.

מיקום נכון של  גרם המדרגות מאפשר לראות את השתקפות הבריכה גם שעולים לקומה החדרים.

המטבח שבנוי בשני קווים מקבילים של אי וקיר ארונות, צופה גם הוא החוצה אל הגינה ועל מנת ליצור תחושה של פתיחות ועומק, הושאר בצדו הימני מרווח מוקף בחלונות זכוכית.

בחדר השינה של ההורים הממוקם בקומה העליונה הותקנו חלונות גדולים, מהם ניתן לצפות בבריכה שמתחתיו ובנוף שמסביב. לשמירה על האינטימיות ובעיקר לקראת הלילה נסגרים החלונות בעזרת וילונות חשמליים.

בנוסף לצלונים החיצוניים השגנו החשכה מלאה בעזרת וילון הזזה עם שנכנס לארון חדר השינה וכך לא רואים אותו במשך היום, ווילון גלילה לחדר רחצה.

החדר רחצה מסטר מהווה קוביית זכוכית פתוח לחלל חדר השינה ולכן חשוב היה גם שם נושא ההצללה.

 

חלונות גדולים המשקיפים החוצה הם מוטיב מרכזי בתכנון ועיצוב הבית ולכן, בכדי לא להעמיס על העין וליצור תחושה של ניקיון ורכות, נבחרה להתקנה מערכת קליל נוף 9400  מערכת הזזה יוקרתית למפתחים גדולים.

המערכת שכוללת חלונות ודלתות הזזה מיועדת למפתחים גדולים והיא בעלת עיצוב צר במיוחד, נקי ומינימליסטי. בהמשך לקו העיצובי הגוון שנבחר לחלונות הוא  RAL 7021 .

בנוסף תכנון בית עם חלונות ומפתחים מרובים דורש הערכות והבאה בחשבון משתני מזג אוויר, בידוד תרמי ורעש.

וזוהי סיבה לא פחות חשובה לבחירה במערכת קליל נוף 9400 שכן היא בנויה לעמידה בעומסי משקל ותנאי מזג אוויר קשים.

 

אדריכלות: שחר- רוזנפלד אדריכלים 

צילום: שי אפשטיין

ajaxSpinner