גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

הצד שלו הצד שלה - עוברים לגור ביחד

שוכרים, משנים, מחפשים, מתייעצים, מחליטים, מובילים, משפצים ובסוף...מתמקמים ועוברים. נשמע פשוט, אבל איך כל זה עובד בשניים?

מגיע לכם מזל טוב. כן כן, בדיוק לכם. התחתנתם כבר, יכול להיות שאתם עם ילד אחד או בדרך, או אולי אפילו לוקחים ת'זמן באיזי, מנצלים את חיי הרווקות עד תום, אולי בעיר הגדולה, אולי חולמים על בית בכפר, אבל החלטתם סופסוף לעשות את הצעד ולעבור לגור בבית שהוא לגמרי שלכם.

יכול להיות שהוא של סבא, יכול להיות שקיבלתם אותו בירושה והחיים שלכם דבש, יכול להיות שעבדתם קשה ולקחתם משכנתא נצחית, ויכול להיות שבחרתם לשפץ דירה בשכירות. העיקר, שיש מקום שהוא רק שלכם, ואתם יכולים לקרוא לנחלה הזו, סופסוף בית.

כמה חיכיתם לרגע הזה, וכשהוא מגיע, הוא באמת מרגש – שלא יגידו לכם אחרת. אבל בואו נודה באמת? הוא פשוט נמתח בלי סוף כמו פרק בסדרה שאתם מתים לסיים כי כולם אומרים שהיא טובה אבל אתם רוצים להתקדם רק כדי להגיע כבר לעונה 3 פרק 9. הרי אם נשים את הדברים על השולחן: אין. פשוט אין דבר שנמשך יותר זמן משיפוצים. כן כן, גם הריון לוקח פחות זמן, תאמינו או לא.

נתחיל בעובדה, שצריך להחליט. אתם משפצים לבד? נעזרים במעצבת פנים? יש לכם חבר שבדיוק המליץ על שיפוצניק טוב? התמזל מזלכם ויש לכם מעצבת פנים במשפחה שפשוט חייבת לקחת בעלות על השיפוץ אבל אתם פחות מתחברים לסטייל הפאנג שואי שלה? ומה עם לאמא יש מה להוסיף? לאמא תמיד יהיה מה להוסיף, גם אחרי השיפוץ כשהכול כבר עומד.

ובכן, נניח שאיכשהו התגברתם על השלב הזה, והתחלתם במלאכת השיפוץ. איך מחליטים מה יותר חשוב בבית? לך תוכיח לאשתך שחייבים 4 שקעי חשמל במטבח כדי שלא תאלצו כל פעם להחליף שקע בין המיקסר למיקרו, ולכי תראי לו למה חשוב לייצר נישה בסלון שתכיל את כל ספרי העיצוב שלך. לך תסביר לה בפעם הרביעית שאין הגיון בווילון מבד בחדר אמבטיה שייצר רטיבות, ולכי תסבירי לו למה צריך ספה בצורת ר'''' כדי שבאים אורחים הם לא ימצאו את עצמכם יושבים על מחצלת בסלון.

 

אנחנו יודעים, זה לא פשוט. אתם מוצאים את עצמכם מתווכחים על דברים שבכלל לא ידעתם על קיומם לפני כמה חודשים. בחייכם, אם התריס הוונציאני לא יהיה עם גימור רטרו, אם ההדום יהיה בצבע בורדו שמשתלב עם הוילון ולא בצבע אפור שמשתלב עם הספה, אם יהיה ארון אחסון אחד בחדר שירות ולא 2 כמו שתכננתם...כנראה שהכול יהיה בסדר.

בסופו של דבר, שיפוצים, כמו כל דבר בחיים, הם עוד שלב בזוגיות שכל זוג צריך לעבור ולדעת כיצד להתמודד איתו בצורה הטובה ביותר. צריך לדעת בעיקר להתפשר על המון דברים, לדעת שהבית שעליו חלמתם כל השנים אולי לא יצא בדיוק בצורה שדמיינתם, אבל הוא יצא טיפה אחרת, ואולי זה אפילו יותר טוב?

זכרו לקחת את הדברים בקלות, סמכו על בן/בת הזוג שאתכם ותדעו שאתם יוצאים יחדיו לדרך משותפת. עם כל המכשולים שבדרך, אפילו שיש כרגע שפכטל על הקירות, המרצפות מלאות בצבע ושקעי החשמל עוד לא במקום – עוד יגיע הרגע בו תשבו רגל על רגל בסלון, עם הספה בצורת ר', ד',  או אפילו ו' תניחו רגליים על השולחן, תסתכלו מסביב ותגידו לעצמכם : "האמת? זה היה שווה את זה".

שיהיה במזל!

ajaxSpinner