גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
כתבות

הצצה לבית מעוצב ביישוב אירוס

ביישוב החדש אירוס במועצה האזורית גן רווה, נבנה ביתה של משפחה מקסימה: זוג הורים ושלושת ילדיהם.

הבית תוכנן ועוצב ע"י משרד מתן נכט אדריכלים כאשר צוות המשרד בהובלת רתם אלון ליווה את הלקוחות החל משלב הבנת הצרכים, דרך בניית השלד, בחירת חומרי גמר ועיצוב הפנים עד לפרטים הקטנים. 

אחד הדברים הראשונים שרצו דיירי הבית לקבל הוא חלל ציבורי גדול ומרשים, חלל שנחשף כולו אלייך ברגע הכניסה לבית. על מנת לשמר את תחושה זו, כל קומת הקרקע תוכננה עם חלל ציבורי רחב ידיים. המטבח תוכנן כך שהוא צופה לגינה דרך ויטרינה גדולה של דלתות מסדרת קליל טאצ' אופיס 2200, המייצרות קשר בין הפנים לחוץ. לצידו פינת האוכל עם חלונות מסדרת קליל אופיס 9200 בקווים נקיים ועיצוב מתוחכם, המתאים לאופי הבית.

אחד האילוצים הגדולים של הבית הייתה הכניסה מהחלק הצר של הבית בשל הפיתוח העירוני של היישוב. לכן, הבית תוכנן בצורת מלבן שפינתו העליונה נגרעה לטובת פרגולה. הכניסה לבית היא מהפאה הצרה של המלבן, אשר מייצרת תחושה של רוחב איסופי כשנכנסים הביתה. ריבוי החלונות הגדולים ממערכות ההזזה של קליל מסדרת אופיס 2200 ממוקמים בכל הפאות הקדמיות של המלבן, משתלבים בנוף העיצובי ומחזקים את תחושת המרחב.

המדרגות לקומה העליונה מוקמו לאורך המבנה, דבר אשר מדגיש את המרחבים גדולים. בנוסף תוכנן חלל כפול המחבר בין חלל המגורים לחלל הציבורי.

כאשר מטפסים במעלה המדרגות מגיעים אל יחידת הורים מפנקת, אשר מרוחקת מחדרי הילדים ובה יציאה למרפסת, החושפת נוף מרהיב.. הבעייתיות העיקרית במבנה המלבני הייתה הצבת חדרי הילדים בקומה הראשונה. בשל כך .הפתרון שניתן היה יצירת חלל כפול ושמעברי הילדים מקיפים אותו וכך נוצר גם  קשר בין הקומה הראשונה לקרקע.

בבית, אשר תוכנן בסגנון מודרני, הורכבה פלטת צבעים אפורים ושחורים בכדי לייצר עניין ושוני.  בפרוגרמה של הלקוח היה ברור כי תהיה בחירה בגוונים מאופקים, אך במהלך התהליך היה לנו חשוב להוסיף צבע בעיקר בחלל הכפול על מנת למשוך את תשומת הלב ולהעניק לחלל אופי צעיר.  עבור פינת האוכל הממוקמת בחלל הכפול נבחר גוף תאורה דומיננטי בצבע צהוב. בנוסף, נבחר פרקט עץ חמים שעובר כחוט השני בבית כולו, דרך המדרגות ועד חדרי הילדים.

 

אדריכל: מתן נכט

מתקין: ש.ג. יצירות אלומיניום בע"מ

צלם אלי גרוס קרן אור

ajaxSpinner