איך הופכים את הבית לאחד, יחיד ומיוחד?

מי אתם ומה חשוב לכם להגיד? זה הזמן לשבור מוסכמות, להכניס את האהבות הביתה ולממש רצונות וחלומות. הבית הוא המקום למתן ביטוי לאמירות האישיות, הצגת ה"אני מאמין" ועיצוב שעושה טוב על הלב. שלא לומר, שהשקעת מחשבה בעיצוב ייחודי לבית,  המתחבר לאופי וליופי דייריו, יוצרת את הבתים המרשימים והמטופחים ביותר. 

מכניסים את הטבע הביתה  

זוכרים את ספר הילדים הנוסטלגי "הבית של יעל"? בעזרת דמיון ורצון, יעל בנתה לעצמה בית מיוחד מארגז בטבע, בכדי שיהיה רק שלה. על מנת ליצור בית "שיהיה רק שלכם", אפשר להכניס את הטבע פנימה ולהפוך את שגרת היום לחוויה צבעונית ונעימה. דרך אחת ליצור טבע בבית, היא באמצעות שילוב צמחיה אבל אפשר גם לדמות אותה באמצעים ויזואליים. כדים גדולים עם עציצים ואפילו עצים, הם כבר לא נחלת הגינה, חזית הבית או המרפסת והם משתלבים בכל מקום בבית, עומדים או תלויים. הצמחים מביאים עמם את הצבע הירוק והפריחה לתוך החלל הפנימי ואת הייחודיות מוסיפים באמצעות כדים וכלי כיבול מעוצבים, עשויים משלל משאבים טבעיים, כדוגמת האבן והעץ או מחומרי גלם, כגון בטון וברזל, שאפשר למצוא בשפע במשתלות, גלריות ובתי מלאכה. בנוסף, עם קצת דמיון, כל חפץ ישן או קיר בטון, יכולים להפוך לפריט פורח. כריות, שטיחים, וילונות, טפטים, חיפוי זכוכית וריהוט- כל אלו יכולים לבוא עם הדפסים פרחוניים וצבעוניים, בגווני ירוק וצהוב, לצד פריחה דומיננטית יותר או לבלוב עדין. על מנת לשמור על המראה הטבעי, יש  לבחור בקפידה את הפריטים, כך שכל פריט יבטא את האמירה האישית ויתחבר לאופי ולמסר שרוצים להעביר, כולל חפצי האמנות והנוי, כדוגמת תליית בתי מנורה מצנצנת זכוכית ירקרקה, המשמשת להחמצת ירקות. צבעי המעטפת צריכים להיות רגועים וטבעיים. לבן, אפור וחום בהירים למשל, יבליטו את הפריחה הצבעונית וישתלבו בטבעיות. 

איך הופכים את הבית לאחד, יחיד ומיוחד?

בתים מרחפים בחלל האוויר

מי אמר שצריך להיות מחוברים לקרקע? בתים מרחפים הם דרך ייחודית לבטא את הקלילות והיצירתיות של בעלי הבית. מתמקדים בשניים או שלושה צבעים, לבן, צהוב ושחור, למשל, הם שילוב אפשרי. את הרהיטים והעיצוב משאירים מעופפים. שידת טלוויזיה נמוכה וצרה יכולה לרחף כשהיא תלויה מהתקרה או לחילופין מוגבהת בכמה סנטימטרים מהרצפה, בעזרת גבס ובתוספת  תאורה, המפיצה מלמטה כלפי מעלה אור חם ונעים. המטבח מתחיל לרחף בעזרת מעט ארונות עם רגליים, שגם מסייעים לשמירה על הניקיון, הרבה ארונות עליונים תלויים ובתוספת בתי מנורות, תלויים באי סדר מאורגן מהתקרה. אמצעים נוספים, כגון הכנסת הארונות לתוך הקירות, יצירת נישות פנימיות, הפרדת החללים באמצעות ריהוט במקום קירות, ריהוט נמוך ומינימליסטי, יוצרים קלילות ומרחב חופשי ופנוי. מי שרוצה גם לראות את צבעי השמים, יכול לבחור צבעי מעטפת פנימית בהירים, בגווני הכחול ואפילו מרקמים זוהרים ומנצנצים, לצד פרטי אמנות, תמונות וחפצים, שמתקשרים ליסוד האוויר.   

הופכים את סדר החללים

חדרי שינה בדרך המעבר לסלון הבית, למה לא? הפיכת הסדר וחשיבותם של החללים, היא אחת הדרכים ליצור בית ייחודי. הכניסה לבית יכולה להתחיל במעבר דרך חדרי השינה, הפתוחים לרווחה ומשם לכיוון המטבח והסלון. העיצוב בחדרים לא דורש הרבה, אין רצון  להכביד על הנכנסים לבית ובוודאי שלא להפוך את החדרים למחסן, בדיוק להפך. רצוי לשמור על סדר, בדומה לזה הנהוג בסלון הבית ולהוסיף ריהוט נמוך, פרקטים שמקנים חום, שטיחי וינטג' ומעט פריטים אבל רק כאלו שנבחרו בקפידה ואהובים על דיירי החדרים. ארונות, שלרוב ממוקמים בתוך החדרים, אפשר להוציא למסדרונות ולהטמיע בתוך הקירות, כך שבחלל החדר יישאר מקום להכיל ולהביע את האמירה האישית. כאשר הכל הפוך, דלתות וחיפויים במסדרונות ובכניסות לחדרים, יכולים להתאים מאוד, כולל עמודי תמך בכניסה לפתחים, חיפויים על קירות משני צידי דלת הפנים, וילונות במבוק ודלתות עץ שנפתחות מהמרכז לצדדים- אלו ועוד, יבהירו שחדרי השינה פתוחים לכל והם חלק אינטגראלי מהבית, ממש כמו הסלון והמטבח.  

מתחילים עם דלתות כניסה

איך הופכים את הבית לאחד, יחיד ומיוחד?

בתים עם אמירה מתחילים בפתחים והמרכזי שבהם הוא דלת הכניסה. מעבר לכך שהיא מנהלת דיאלוג מעניין עם חלונות הבית והמעטפת, יש לה אישיות בפני עצמה. אם רוצים ליצור אמירה אישית וסקרנות, זה המקום לעשות רושם ראשוני. אפשר למשל להפוך את חזית הכניסה ליצירת אמנות משלכם בעזרת דלתות כניסה מאלומיניום. נתחיל בזה שלאלומיניום בפני עצמו יש אמירה ונוכחות, ונעבור לכך שאפשר לחלק אותן באופן ייחודי, כך שהצורות הגיאומטריות של החלונות המחולקים יעבירו את המסר האישי. המסגרת עצמה יכולה להיות מלבנית, ריבועית, אורכית או רוחבית, עבה או דקה, בסגנון בלגי עדין או לחילופין, בעלת מאסה ובתוספת מסגרות וחיפויים מעץ ואבן, שעוטפות אותה. עוד מקום לאמירה אישית היא מניפת הצבעים. ירוק, אפור, חום, לבן, כחול, רק תבחרו. לבסוף, אבל ראשונים בחשיבותם ליצירת ייחודיות, הם הפרזולים והידיות, שאפשר להתאים לאופי וליופי הדיירים.

המראה הכולל שמתקבל הוא לא פחות ממרהיב, וזה עוד לפני שכף רגל דרכה בתוך הבית.  

אופי הומוריסטי, רומנטי או תוסס?

בכדי להכניס את המגע האישי לתוך הבית, יש להיות עקביים ולהתמיד בסגנון האהוב בכל החללים, לרבות חדרי האמבטיה או להחליט שמייחדים חלל אחד מהאחרים. אחרי שבוחרים שניים שלושה עקרונות מנחים ודגשים, אלו שכמובן הכי חשובים לרצונות והפרקטיות של בעלי הבית, משאירים מקום לחותם אישי. הוא יכול להיות הומוריסטי, תוסס, רומנטי וכל אחת מתכונות האופי הנבחרות, צריכה לקבל מקום לביטוי. הצבעוניים והתוססים ישאירו מעטפת לבנה וחלקה ולא יחסכו בריהוט ואמנות מכל גווני הקשת, ההומוריסטיים ישלבו עיצובים משעשעים עם קריצה והרומנטיים ישקיעו באווירה ובאינטימיות. הנה כמה דוגמאות לאמירות- עיצוב טיפוגרפי שמתחיל כבר בכיתוב על קיר או דלת הכניסה וממשיך בשילוב אלמנטים ופונטים טיפוגרפיים בתוך הבית, כתובות, גרפיטי, שירים ומשפטי מחץ על המראה, שיעלו חיוך על הפנים כל בוקר.

איך הופכים את הבית לאחד, יחיד ומיוחד?

רעיון נוסף הוא, להפוך את מוצרי הטקסטיל כגון כריות, את המשחקים הישנים כגון לוח שחמט ואת שאר האביזרים המיותמים משימוש, לחפצי אמנות תלויים על קירות הבית. לכאורה, הם כולם הוצאו מהקשרם במקור ובכך נותנים טוויסט לתמונות הסטנדרטיות, בתוספת אמירה אישית. חיפויים גם הם דרך להביע עמדה ודעה, כדוגמת אריחי חיפוי מדורגים, בצורות גיאומטריות שונות, שזורים במסדרונות, על קיר המטבח ורצפת האמבטיה, אשר יכולים לשבור את הרצינות והסדר המאפיינים בתים ולהפוך את הבית ליצירה קלאסית אישית.

    שיתוף ברשתות חברתיות